افزایش سرانه کتاب‌های غیر درسی برای دانش آموزان

0

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از افزایش سرانه کتاب‌های غیر درسی و تجهیز 3 هزار کتابخانه روستایی برای دانش آموزان خبر داد.

حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ پیرامون وضعیت تجهیز کتابخانه‌های مدارس و افزایش کمیت کتاب‌ها به ازای هر دانش آموز گفت: اواخر دولت قبلی که کار تحویل گرفته شد به ازای هر دانش آموز 4 کتاب غیر درسی وجود داشت اما اکنون با توجه به فعالیت‌های انجام شده این عدد به 9 رسیده است.

وی ادامه داد: افزایش 5 کتاب غیر درسی طی 3 سال اخیر نشان از بهبود زمینه کتابخوانی در بین دانش آموزان است و این کتاب‌ها بستری مناسب برای علاقمندان به  کتاب ایجاد می‌کند. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: اکنون کتابخانه‌های کلاسی مدارس ابتدایی 80 درصد تجهیز شده‌اند همچنین امسال 3 هزار کتابخانه روستایی در مناطق دور دست احداث می شود.

وی با بیان اینکه اواخر مهر و اوایل آبان ماه برنامه‌هایی برای توسعه و تجهیز کتابخانه‌های روستایی سراسر کشور در نظر گرفته می‌شود اظهار کرد: 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه سراسر کشور آبان ماه برای دانش آموزان برپا می‌شود. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به تاکید رییس جمهور بر بحث کتابخوانی فعالیت‌های متنوعی برای توسعه و ترویج این فرهنگ در بین دانش آموزان ایجاد شده است و در مسیر تحقق عادت کتابخوانی برای آنها هست. 

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید