افزایش سهم دو برابری سامسونگ و افت شدید فروش اپل در بازار ساعت های هوشمند

0

افزایش سهم دو برابری سامسونگ و افت شدید فروش اپل در بازار ساعت های هوشمند

روند رشد صنعت ساعت های هوشمند بسیار کند تر از آنچه پیش بینی میشد در حال پیشروی است و به نظر می رسد هیچکدام از کمپانی های تولید کننده این دستگاه ها نیز راه حلی برای برون رفت از بحران عدم استقبال کاربران در دسترس ندارند. به نظر می رسد بزرگترین مانع بر سر راه ساعت های هوشمند باتری آنها باشد که مانع از پذیرش این گجت ها توسط کاربران می شود. آخرین گزارش ها از بازار اسمارت واچ ها نیز نشان دهنده کاهش 32 درصدی فروش این دستگاه ها در سطح جهان است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط IDC، میزان کلی فروش ساعت های هوشمند در جهان در سه ماهه دوم سال 2016 به 3.5 میلیون دستگاه رسیده که نسبت به 5.1 میلیون ساعت فروخته شده در مدت مشابه در سال گذشته کاهش 32 درصدی را نشان می دهد. همچنین بزرگترین بازنده این شرایط نابسامان اپل بوده است که فروش ساعت های هوشمند این شرکت از 3.6 میلیون دستگاه در سال گذشته به 1.6 میلیون دستگاه در سه ماهه دوم سال 2016 کاهش پیدا کرده است. این کاهش 55 درصدی فروش، باعث کاهش سهم این کمپانی از بازار ساعت های هوشمند از 72 درصد به 47 درصد شده و نشان می دهد که کاربران دیگر تمایلی به خرید پرفروش ترین ساعت های هوشمند جهان ندارند. در نقطه مقابل این ماجرا سامسونگ است که به نوعی شرایط خود را به خوبی بهبود داده است. فروش ساعت های هوشمند این کمپانی از 0.4 میلیون دستگاه به 0.6 میلیون دستگاه رسیده و سهم آنها در بازار نیز از 7 به 16 درصد افزایش پیدا کرده است. جالب اینجاست که بدانید سایر شرکت های حاضر در این بازار نظیر لنوو و ال جی نیز در مجموع با افزایش در آمار فروش خود روبرو بوده اند اما سهم آنها از بازار به قدری نیست که بتواند جبران کننده شکست بزرگ اپل در این بخش از بازار باشد.

باید دید اپل برای بازگرداندن محبوبیت به اسمارت واچ های خود چه برنامه ای دارد و آیا شرکت دیگری می تواند شرایط را به نفع این گجت ها تغییر دهد یا خیر.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید