افزایش شانس بارداری با نزدیکی منظم

0

تخمک گذاری چند روز طول می کشد؟ آیا فقط یک روز در ماه هست؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من 23 ساله هستم. یک و نیم ساله ازدواج کردیم. تاکنون قصد بارداری نداشتیم که حالا با انجام تمام آزمایشات و عدم وجود مشکل ، قصد بارداری داریم. پریودهایم 28 روزه و منظمه البته گاهی چند روز جلو عقب می شه. پیشگیری هم به صورت طبیعی بوده. با این حساب روز 14 تخمک گذاری من هست. کدام روزها اقدام به بارداری کنم؟ تخمک گذاری چند روز طول می کشد؟ آیا فقط یک روز در ماه هست؟

افزایش شانس بارداری با نزدیکی منظم

دکتر فاطمه کیخواه، جراح و متخصص زنان و زایمان:
تعیین روز تخمک گذاری به صورت دقیق کار ساده ای نیست اما اگر سیکل منظم و بیست و هشت روزه ای داشته باشید معمولا چهارده روز مانده به پریود بعدی تخمک گذاری برای تان اتفاق می افتد. برای تعیین دقیق تر روز تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید که کار با آن نسبتا ساده است. این کیت ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید و در ادارتان قرار دهید. افتادن دو خط قرمز روی کیت تخمک گذاری نشانه این است که به زمان تخمک گذاری نزدیک شده اید و بیست و چهار تا سی و شش ساعت دیگر تخمک برای تان آزاد می شود. البته بهترین کار این است که با توجه به سختی تعیین دقیق روز تخمک گذاری در روزهایی که پاک هستید هر یک یا دو شب در میان با همسرتان مقاربت داشته باشید چون مقاربت منظم زوجین شانس بارداری را برای تان افزایش می دهد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه به صورت رایگان پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

لینک مطلب

پاسخ دهید