افزایش طلاق به دلیل نادیده گرفتن حقایق فضای مجازی است

0

گیگر:

دادستان کل کشور گفت: افزایش طلاق و مشکلات اخلاقی و جرائم به دلیل نادیده گرفتن حقایق فضای مجازی است.

به گزارش بولتن نیوز،حجت الاسلام محمدجعفر منتظری پنجشنبه در همایش استانی امام سجاد(ع) در بندرعباس افزود: این رسانه ها کلمات و نکاتی را از سخنان مقام معظم رهبری و مسئولان اجرایی انتخاب کرده و در کنار هم قرار می دهند تا بگوید بین آنها اختلاف وجود دارد

حجت الاسلام منتظری در نظر گرفتن حقوق و منافع عامه را یکی دیگر از مواردی دانست که با چالش و آسیب روبرو است متولی و متکفل مشخصی نیز ندارد.
 
این مقام قضایی کشور یادآور شد: از حدود 40 روز گذشته که به سمت دادستان منصوب شده شاهد از بین رفتن حقوق مردم در حوزه های مختلفی مانند منابع طبیعی، جنگل، دریا، اقتصادی و بانکی و دیگر بخش ها بوده است.

وی قاچاق کالا را یک تهدید و آسیب جدی دانست که عده ای در سطوح مختلف از آن بهره مند می شوند و نمی توان تصور کرد چندین کانتینر کالای قاچاق وارد کشور شود و از گمرک هم عبور کند و همه نسبت به آن بی تفاوت باشد.

دادستان کل کشور، هرمزگان را یکی از مبادی قاچاق کالا معرفی کرد که به برای مقابله با این پدیده در استان برنامه ای تعریف شده که در حال کامل شدن است و دادستان استان باید برای برخورد با این بلا و آسیب عزم خود را جزم کند.

به گفته حجت الاسلام منتظری قاچاقچیان جان و سلامت مردم برایشان اهمیت ندارد و به همین دلیل است که یکهزار و 200 تُن برنج نامرغوب که حتی برای مصرف دامی نیز مناسب نیست، وارد کشور می کنند و این وضعیت در قاچاق دارو و لوازم بهداشتی و آرایشی و غذایی هم دیده می شود

این مقام قضایی ارشد کشور همچنین با اشاره به فضای مجازی، بسیاری از مسائل جامعه را ناشی از رها بودن این بخش دانست و تاکید کرد: خانواده ها و فرزندان به شدت در خطر هستند و افزایش طلاق و مشکلات اخلاقی و جرائم به دلیل نادیده گرفتن حقایق فضای مجازی است.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به غنای کتاب رساله الحقوق امام سجاد(ع) گفت: اگر این کتاب را در یک سو و منشور حقوق بشر (سازمان ملل) را در سوی دیگر قرار دهیم، مشاهده می شود رساله الحقوق از چنان جایگاه بالاتر و کامل تری برخوردار است که می توان گفت با مشور حقوق بشر قابل مقایسه نیست.

وی تاکید کرد: تمام آنچه انسان برای زندگی نیاز دارد در رساله الحقوق آمده و 50 موضوع در حوزه هایی مانند حقوق خداوند، حقوق رهبری و حکومت، حقوق شخصی و اجتماعی و خانوادگی و تجارت توسط امام سجاد (ع) با کلمات ساده و زیبا و عمیق مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اگر این کتاب مورد توجه قرار گرفته بود در جامعه شاهد پایمال شدن حق در هیچ بخشی نبودیم و مناسب است اقشار مختلف مردم، این مجموعه ارزشمند را با در نظر گرفتن معانی و ترجمه فارسی آن با دقت مطالعه کنند

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در بیان واقعیت های جامعه باید نیمه خالی و پر لیوان هر دو بازگو شود تا خلاف عدل و انصاف نباشد.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: تنها نیمه خالی را دیدن موجب ناامیدی می شود که ابزار شیطان است و ندیده گرفتن مشکلات نیز زمینه غرور و آسیب های بعدی را فراهم می کند.

همایش یک روزه امام سجاد (ع) پنجشنبه با حضور دادستان کل کشور، نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و تعدادی از علمای شیعه و اهل سنت با هدف معرفی ابعاد شخصیت امام چهارم شیعیان در بندرعباس برگزار شد

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید