افزایش ظرفیت خوابگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

0

رییس دانشگاه امیرکبیر از کلنگ احداث خوابگاه جدید دخترانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ظرفیت 250 نفر ساخته می شود.

احمد متعمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ در مراسم کلنگ زنی خوابگاه جدید دخترانه این دانشگاه گفت: این خوابگاه مخصوص دختران دانشجو دانشگاه با ظرفیت حدود 250 نفر است و در 9 طبقه طراحی و ساخته می شود که قرار است در زمینی متعلق به دانشگاه با زیر بنایی حدود 4 هزار مترمربع طراحی و ساخته شود.

وی با بیان اینکه امسال دو ساختمان خوابگاهی جدید خریداری کردیم و درحال خرید ساختمان خوابگاهی دیگری نیز هستیم، اظهار کرد: این دانشگاه در موقعیتی قرار گرفته که زمین بسیار کم و گران است که سبب شده تا خوابگاه های دانشگاه از شرایط مطلوبی برخوردار نباشند و در سال جاری ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه حدود 13 درصد رشد داشته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه های 5 سال آینده تا افزایش ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه خبر داد.

وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در این راستا برنامه داریم از ظرفیت و توان فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمینه توسعه فضای خوابگاهی استفاده کنیم.

معتمدی تصریح کرد: این دانشگاه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دارای یک هزار و 200 دانشجو بود که اکنون تعداد دانشجویان این دانشگاه به 14 هزار نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به رشد 10 برابری دانشجویان این دانشگاه طی 30 سال گذشته، اظهار کرد: فضای فیزیکی دانشگاه امیرکبیر در این مدت تنها 2 برابر شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: این دانشگاه براساس آمارهای جهانی جزء سه دانشگاه برتر کشور است و ما برنامه داریم در افق 1404 در رتبه 100 دانشگاه برتر جهان قرار گیریم که طبق برنامه راهبردی قرار است این دانشگاه تبدیل به دانشگاه نسل سوم شود.

وی یادآورشد: تعداد 10 نفر از اساتید این دانشگاه جزء وزرای بعد از انقلاب بودند و این امر نشان می دهد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای نگاه علمی، خدماتی و توسعه ای است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید