افزایش عملکرد پردازنده های Coffee Lake لو رفت!

0

افزایش عملکرد پردازنده های Coffee Lake لو رفت!

اینتل در حال برگزاری رویداد هایی با هدف نمایش ویژگی های پردازنده های نسل هشتم خود تحت عنوان کافی لیک (Coffee Lake) است که البته تقریبا تمامی آنها محرمانه هستند. با این وجود مجموعه chiphell که یک وب سایت جنجالی در این زمینه است، تصاویری از یک نشست را منتشر کرده است که اسلاید های درون آن، حاوی اطلاعاتی است که البته برخی از آنها را در گذشته نیز شاهد بوده ایم و اینک تنها مهر تائیدی بر آنها خورده است. توان حرارتی این محصولات، 65 و 95 وات است؛ با این وجود تعداد هسته ها از 4 عدد به 6 عدد افزایش یافته است.

این محصولات از سوکت LGA1151 پشتیبانی کرده، با این وجود یک سری جدید از چیپست های اینتل موسوم به سری 300 نیز آنها را همراه خواهند کرد. همانطور که در اسلاید و جداول نیز مشخص است، دست کم 2 مدل 6 هسته ای دارای 12 مگابایت حافظه نهان سطح L3 هستند و دو نمونه بدون ویژگی HT نیز از 9 مگابایت کش L3 بهره می برند. با این وجود فرکانس برخی از پردازنده ها به دلیل وضوح پایین تصویر، قابل رویت نیست.

عملکرد هر هسته در نسل هشتم (کافی لیک) بین 11% الی 29% افزایش یافته و البته به دلیل افزایش تعداد هسته و رشته ها، 51% الی 65% به پرفورمنس این CPU ها افزوده شده است که دست کم در 3 نسل اخیر Intel این افزایش کارایی و عملکرد بی نظیر بوده است! همچنین وجود پردازنده های 4 هسته ای با قابلیت اورکلاک مانند Core i3-8350K نیز به تائید رسیده است که ظاهرا نشان از بستن کمر همت برای رقابت با پردازنده های AMD SR3 دارد. شایان ذکر است که پردازنده های Coffee Lake در پایان سال 2017 و اوایل سال 2018 راهی بازار خواهند شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید