افزایش محدوده مسافت نسل جدید نیسان لیف

0

گیگر :

نسل جدید لیف که از یک باتری ۶۰ کیلو وات در ساعت بهره‌مند خواهد بود، محدوده مسافتی بیش از ۲۰۰ مایل خواهد داشت.

کازوئو یاجیما، مدیر جهانی بخش مهندسی وسایل نقلیه الکتریکی و وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی با اشاره به لیف مجهز به باتری ۶۰ کیلو وات در ساعت اظهار داشت: متأسفانه نمی‌توانم بگویم این اتومبیل چه زمانی عرضه می‌شود.

ظرفیت این باتری جدید بیش از دو برابر بیشتر از ظرفیت باتری ۲۴ کیلو وات در ساعت مدل فعلی لیف است. مدل فعلی لیف محدوده مسافتی در حدود ۷۰ الی ۸۰ مایل دارد. با توجه به ارائه اتومبیل‌های الکتریکی از سوی شرکت‌های رقیب، محدوده مسافت بالای لیف یک به‌روزرسانی موردنیاز برای شرکت در رقابت محسوب می‌شد. یاجیما در این رابطه گفت: در آینده نزدیک، فکر می‌کنم می‌توانیم یک وسیله نقلیه الکتریکی بسازیم که مشکلی در زمینه محدوده مسافت رانندگی ندارد.

به نظر می‌رسد تقاضا برای نیسان لیف در حال افزایش است، به ویژه با توجه به این که جنبش سبز در سراسر جهان توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است. طبق گفته مدیر بخش تجارت با آلایندگی صفر شرکت نیسان، گارث دانزمور، این شرکت به شدت امیدوار است که طی چند سال‌ آینده، ۲۰ درصد فروش نیسان در اروپا از وسایل نقلیه الکتریکی خواهد بود. این در حالی است که تا ماه مارس سال جاری میلادی، ۶ درصد از فروش کل اروپا، به وسایل نقلیه الکتریکی تعلق داشت. حالا اگر این شرکت بتواند اتومبیلی با محدوده مسافت بهتر بسازد، افزایش فروش اتومبیل‌های الکتریکی محتمل است.

با این حال، انتظار نداشته باشید شرکت نیسان به این زودی‌ها وارد حوزه لیف پلاگین هیبریدی شود. همان طور که دانزمور گفت، زمانی که در حال رانندگی با یک اتومبیل پلاگین هستید، یک موتور الکتریکی و یک موتور احتراق داخلی دارید. این بدین معنی است که بیشتر اوقات از موتور احتراق داخلی بهره می‌برید و این کار میزان مواد آلاینده را افزایش می‌دهد.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید