افزایش مصرف ماده مخدر “گل” در بین برخی دانشجویان

0

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش مصرف ماده مخدر «گل» در میان برخی دانشجویان خبر داد.

علیرضا جزینی قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به افزایش مصرف ماده مخدر «گل» در میان دانشجویان گفت: متاسفانه مواد صنعتی و روان گردان مصرف بالایی دارد که ماده مخدر «گل» در صدر مصرف است.

وی با بیان اینکه مصرف این ماده در بین دانشجویان رواج زیادی دارد، ادامه داد: این باور غلطی است که بین دانشجویان تبلیغ شده است که مصرف ماده مخدر «گل» اعتیاد آور نیست. 

وی بیان کرد : در هر مقطعی که تعداد دانشجویان بیشتر باشد، مصرف نیز بیشتر اتفاق می افتد.بنابراین با توجه به این مساله که تعداد دانشجویان کارشناسی بیشتر است، به تب مصرف در این مقطع نیز بیشتر است. با توجه به خسارت های این ماده مخدر و روان گردان هایی که وجود دارد معتقدیم که باید بحث آموزش و آگاه سازی بین دانشجویان و دانشگاهیان ترویج یابد.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان با اشاره به اقدامات این ستاد برای پیشگیری از این موضوع گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر با هدف همكاری‌های مشترک در ‏زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، با دانشگاه های تحت پوشش وزارتخانه های مختلف از جمله وزارت علوم، بهداشت ، و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های خصوصی تفاهم نامه های همکاری متعددی را برای جلوگیری از این امر امضا می کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید