افزایش وام ویژه دانشجویان دکتری با تسهیلات سیستم بانکی در سال 95

0

رییس سازمان امور دانشجویان از افزایش تعرفه وام ویژه دانشجویان دکتری با همکاری سیستم بانکی خبر داد.

مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درباره تسهیلات دانشجویان دکتری گفت: از سال 93 وام ویژه برای دانشجویان دکتری را پیش بینی کردیم و از اواسط همان سال هم تلاش کردیم به تمام متقاضیانی که در خواست‌شان به صندوق رفاه دانشجویی رسید پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه این وام متعلق به دانشجویانی است که امتحان جامع داده و پروپوزال‍‌‌شان تایید شده، افزود: در سال 93 (که از اواسط این سال پرداخت ها شروع شد) حدود دو هزار و 700 دانشجو و در سال 94 حدود 11 هزار دانشجو از این فرصت استفاده کردند در واقع در سال گذشته حدود 22 میلیارد تومان به دانشجویان دکتری وام پرداخت شد.

رییس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه قرار است پرداخت وام در سال 95 افزایش پیدا کند، اظهارداشت: بنا داریم با همکاری سیستم بانکی، هم جمعیت تحت پوشش و هم تعرفه پرداخت وام‌ها را بالاتر ببریم.

وی یادآور شد: امیدواریم در سال 95 مقدار این وام‌ها را از 500 تا 600 هزار تومان ماهانه‌ای که در سالهای قبل بوده بیشتر کنیم. این افزایش وام را بعد از تفاهم قطعی با سیستم بانکی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ، ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی نیز این مسئله را تاکید کرده بود که علاوه بر درآمد اختصاصی صندوق رفاه با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دریافت تسهیلات بانکی بنا دارند، در بحث وام ویژه دانشجویان دکتری سه میلیارد تومان پرداختی سال 93 را به 100 میلیارد تومان در سال 95 افزایش دهند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید