افزایش کدام ماده معدنی در بدن با اعتیاد در ارتباط است؟

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، مس ماده معدنی ضروری و حیاتی در بدن به شمار می رود اما ازدیاد این ماده در بدن با اعتیاد در ارتباط است.

محققان دریافتند استفاده از مواد محرک، گوش کردن به موسیقی با صدای بلند، حتی ورزش کردن باعث تقویت موقت غدد آدرنال می شود.

غدد آدرنال به کبد دستور تولید بیشتر پروتئین حمل کننده مس را داده و باعث می شود مس مازاد مورد استفاده بدن قرار گیرد. بدون استفاده از محرک ها، غدد آدرنال تضعیف و از میزان پروتئین حمل کننده مس Ceruloplasmin کاسته شده و مس به صورت آزاد شروع به جمع شدن در بافت های بدن می کند.

بنابراین عوارضی مانند افسردگی، خستگی و … در فرد بروز پیدا می کند. این امر می تواند فرد را به استفاده از روش هایی که باعث تقویت موقت غدد آدرنال می شوند مانند ورزش کردن بیشتر، خوردن مواد حاوی کافئین، الکل، مصرف کوکائین و مواد مخدر و … سوق دهد.

از این رو افراد به طور موقت از عوارض مس زیاد در امان هستند و یکی از دلایلی که امروزه اعتیاد فراگیر شده و افراد نمی توانند آن را ترک کنند همین امر است و متاسفانه پزشکان بر این تصورند که فقط با سم زدایی بدن فرد معتاد، درمان کامل انجام شده است.

محققان در یافته های شان به این نتیجه رسیدند سم زدایی به تنهایی برای ترک مواد مخدر تاثیر گذار نیست و کنترل مس در بدن نیز عامل مهم تری به نظر می رسد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید