افزایش ۷.۷ درصدی مرگ میر جاده‌ای آمریکا در سال ۲۰۱۵

0

داده‌های اولیه اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های ایالات‌متحده نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۵؛ مرگبارترین سال ایالات‌متحده آمریکا، از نظر میزان مرگ میر جاده‌ای بوده است. این موسسه پیش‌بینی کرده بود که در سال ۲۰۱۵، بیش از ۳۵ هزار نفر؛ یعنی ۷.۷ درصد بیش‌تر از سال ۲۰۱۴ در جاده های ایالات متحده، جان خود را از دست خواهند داد. حال با ثبت ۳۷۴۲۳ مرگ میر جاده‌ای، سال ۲۰۱۵ بدترین سال ایالات‌متحده از نظر میزان کشته‌شدگان حوادث جاده‌ای، از سال  ۲۰۰۸ تاکنون بوده است.

2017-audi-a4-iihs-crash-test

یکی از عوامل افزایش مرگ میر جاده‌ای در ایالات‌متحد، افزایش میزان رانندگی مردم این کشور است. براساس داده‌ها؛ مردم ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۱۰۷،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ مایل رانندگی کرده‌اند. این میزان حدود ۳.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش داشته است. مهم این نیست که آمار اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های ایالات‌متحده و ارقام این اعلام شده توسط آن، تا چه حد قابل قبول است؛ بلکه مهمترین موضوع این است که سال ۲۰۱۵ بدترین سال جاده‌ای ایالات متحده بوده است.

در بین ۱۰ منطقه جاده‌ای ایالات متحده؛ مرگ میر جاده‌ای تا ۹ نفر افزایش داشته و بدترین وضعیت موجود مربوط به مناطق شمال غربی ایالات متحده؛ آیداهو، مونتانا، و آلاسکا با افزایش ۲۰ درصدی تلفات جاده‌ای بوده است. البته این تلفات تنها محدود به رانندگی نیست؛ در مقایسه با سال ۲۰۱۴؛ مرگ میر دوچرخه سواران ۱۳ درصد و مرگ و میر عابرین پیاده و موتور سیکلت سواران نیز به ترتیب ۱۰ و ۹ درصد افزایش داشته است. مرگ رانندگان ۶ درصد و مرگ مسافرین نیز ۷ درصد افزایش یافته است.

اداره ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (NHTSA) هنوز در حال تجزیه و تحلیل داده‌های اولیه میزان مرگ میر ناشی از حوادث رانندگی در سال ۲۰۱۵ ایالات متحده آمریکا بوده و انتظار می‌رود که گزارش نهایی این موسسه؛ بعد از سپری شدن فصل تابستان منتشر شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید