افزایش 114 در صدی فروش پنل های امولد سامسونگ تا سال 2019

0

افزایش 114 در صدی فروش پنل های امولد سامسونگ تا سال 2019

بی شک پنل های امولد را میتوان یکی از برترین پنل های صفحه نمایش گوشی های هوشمند خطاب کرد. این پنل ها رنگ ها را بسیار چشم نواز نمایش میدهند و همچنین میانه ی خوبی با مصرف انرژی دارند. تا سال های قبل به دلیل بالا بودن قیمت پنل های امولد، سازندگان فقط در محصولات گران قیمت و رده بالای خود از اینگونه صفحه نمایش ها استفاده میکردند اما پس از سرمایه گذاری عظیم در این زمینه توسط ابر کمپانی هایی مانند سامسونگ، هزینه ی تولید به مراتب پائین تر آمد به گونه ای که چند وقت پیش اعلام شد که تولید پنل های امولد هزینه ی کمتری نسبت به LCD ها دارند. بنابراین انتظار میرفت که سازندگان به استفاده ی بیشتر از این پنل ها روی بیآوردند و همین اتفاق رخ داد. اکنون پیش بینی میشود که تا 3 سال آینده، رشد فروش پنل های امولد بسیار چشمگیر شود.

 

سامسونگ اکنون آماده است که تولید صفحه نمایش های امولد را بیش از هر زمان دیگری افزایش دهد و تا سال 2019، آمار فروش این پنل ها را به 560 میلیون واحد برساند و این بدین معناست که احتمالا رشد فروش پنل های امولد تا سال 2019 به نسبت سال 2015 حدودا 114 در صد افزایش خواهد یافت. همان طور که میدانید در حال حاضر سامسونگ بزرگترین توسعه دهنده ی صفحه نمایش های امولد در جهان است و با توجه روند پیشرفت این کمپانی، پیش بینی میشود تا چند سال آینده نیز از عنوان خود دفاع کند. میزان فروش صفحه نمایش های امولد درسال جاری 239 میلیون واحد بوده است و تا سال 2019 احتمالا به 290 میلیون واحد افزایش خواهد یافت.

همچنین پیش بینی میشود که سامسونگ تا سال های 2019 و 2020 تامین کننده ی صفحه نمایش های امولد بسیار از سازندگان چینی باشد. همان طور که گفته شد تا پیش از این سازندگان چینی به دلیل قیمت بالای پنل های امولد فقط در برخی از پرچمداران خود از این نوع پنل ها استفاده میکردند و بیشتر به استفاده از پنل های LCD تمایل داشتند. در حالی که سازندگانی مانند شارپ و Japan Display تامین کننده ی صفحه نمایش های محصولات کمپانی هایی از جمله هواوی، لنوو، اوپو و غیره بوده اند. اما با وضعیت جدید پیش بینی میشود این سازندگان نیز به استفاده ی بیشتر از پنل های امولد روی بیآورند و میزان فروش به این کمپانی ها از 99 میلیون واحد در سال جاری، به 150 میلیون واحد تا سال 2019 برسد.

همچنین احتمالا از سال آینده، اپل نیز یکی از بزرگان استفاده کننده از پنل های امولد در گوشی های آیفون خواهد بود.  سال 2017 همان طور که میدانید دهمین سالگرد تولید گوشی های آیفون توسط اپل است و طبق شایعات، آیفون های سال 2017 با نوآوری های بسیاری همراه خواهند بود . از این رو گزارش شده است که سال آینده سامسونگ تامین کننده ی 40 میلیون پنل امولد گوشی های آیفون اپل خواهد بود و سال 2018 این مقدار به 80 میلیون واحد میرسد و سال پس از آن 120 میلیون واحد پنل امولد به اپل فروخته خواهد شد. با در نظر گرفتن تمامی نکات کفته شده، میتوان حدس زد که پیش بینی صورت گرفته دور از ذهن نیست و به احتمال فراوان به زودی پنل های امولد بیش از هر زمان دیگری توسعه خواهند یافت. نظر شما در این خصوص چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید