افزایش 44 درصدی فروش تلفن های هوشمند هواوی در سال 2015

0

افزایش 44 درصدی فروش تلفن های هوشمند هواوی در سال 2015

تا کنون در گزارشات متعددی به موضوع موفقیت کمپانی چینی هواوی در سال گذشته میلادی و کسب درصد بیشتری از بازار تلفن های هوشمند توسط این شرکت اشاره شده است. در واقع می توان با توجه به آمار و ارقام اطلاعاتی که موسسات بزرگی نظیر IDC و گارتنر منتشر می کنند هواوی را بزرگترین برنده حاضر در دنیای تلفن های هوشمند در سال 2015 نامید. اما آمار فروش و موفقیت های مالی منتشر شده توسط خود این شرکت نشان دهنده صحت پیش بینی ها و موفقیت چشمگیر هواوی در مسیر خود می باشد.

این شرکت که سال گذشته در همکاری مشترک خود با گوگل تلفن هوشمند نکسوس 6P را به عنوان یکی از بهترین محصولات سال معرفی کرد و در کنار آن دستگاه های بسیار خوبی در سری Honor و Mate نیز در دسترس کاربران قرار داد اخیرا در گزارش سالانه خود اعلام کرده که سود این شرکت با افزایش 33 درصدی در سال 2015 به عدد 5.7 میلیارد دلار رسیده است. همچنین مجموع درآمدهای هواوی نیز با افزایش 37 درصدی به رقم 61 میلیارد دلار نزدیک شده و فاصله درآمد و سود آنها نیز با سرمایه گذاری بیشتر در بخش های تحقیق و توسعه شاهد کاهش از 44.2 درصد به 41.7 درصد بوده است.

اما نکته تحسین برانگیزتر ماجرا آنجا اتفاق می افتد که بدانید سهم تلفن های هوشمند و تبلت ها از این موفقیت با افزایش بسیار زیاد 73 درصدی به 19.9 میلیارد دلار می رسد. هواوی در سال گذشته 108 میلیون دستگاه به فروش رسانده که شاهد 44 درصد رشد بوده و آنها را پس از سامسونگ با 319.7 میلیون دستگاه و اپل با 231.5 میلیون دستگاه در جایگاه بعدی قرار می دهد. برای اینکه بیشتر به موفقیت بزرگ هواوی پی ببرید کافی است وضعیت درآمدی و فروش شرکت های بزرگی نظیر سامسونگ، ال جی و سونی را در نظر بگیرید که به خصوص در بخش تلفن های هوشمند هنوز نتوانسته اند فاصله مناسبی بین درآمدها و سود عملیاتی خود به وجود آورند و معمولا سایر بخش ها نظیر تلویزیون ها و تکنولوژی های مرتبط دیگر از جمله نمایشگرها و دوربین های موبایل هستند که ضرر ناشی از فروش نه چندان قابل قبول بخش موبایل را پوشش می دهند. هواوی در روزهای آینده قرار است از پرچمداران جدید سری P9 نیز رونمایی کند و به این ترتیب می تواند سال 2016 را نیز با قدرت بیشتری به پیشرفت خود ادامه دهد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید