افشای سانسور پیام‌های تند و انتقادی از اوباما در توییتر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، مدیر عامل توییتر در سال 2015 و در جریان برگزاری یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین با باراک اوباما از گروه رسانه‌ای خود خواست، سؤالات تند و انتقادی از رئیس‌جمهور مریکا را سانسور کرده و به اطلاع وی نرسانند.

دیک کاستلو که در آن زمان مدیر عامل اجرایی توییتر بود، به گروه اداره کننده این جلسه پرسش و پاسخ که در قالب هش تگ #AskPOTUS فعالیت می‌کردند، گفته بود از الگوریتمی استفاده کنند که اظهارنظرهای تند و آزاردهنده را فیلتر و حذف کند.

گروه یاد شده به این هم اکتفا نکرده و حتی به صورت دستی هم سوال هایی را که نامناسب تشخیص می‌داد، حذف می کرد. افشای این مساله ناشی از تحقیقات از توییتر در مورد نحوه رسیدگی آن به اظهارنظرهای انتقادی و آزاردهنده است.

دیک کاستلو که هم اکنون مدیرعامل توییتر است، این اظهارنظرها را تکذیب کرده و آنها را مزخرف، بی اساس و مبتنی بر احساسات دانسته است.

توییتر همچنین با صدور بیانیه ای جزییات این گزارش را غیردقیق و غیرمنصفانه دانسته و افزوده که به تلاش برای ایمن سازی سایت مذکور ادامه خواهد داد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید