افطاری با طعم سینما/ نامه به ظریف برای آزادی حاج احمد متوسلیان

0

گیگر:

گروه فرهنگ و هنر: مصطفی زبرجد: مراسم فرش قرمز و اکران ایستاده در غبار شب گذشته پنج شنبه 20 خرداد در پردیس کوروش برگزار شد. پیش از آغاز اکران هنرمندان به امضای پوستر فیلم پرداخته و سپس در قاب دوربین عکاسان ثبت شدند.

پس از اکران فیلم، هنرمندان به صحبت درباره «ایستاده در غبار» پرداختند که در نوع خود تازگی داشت.

به گزارش بولتن نیوز، بهروز افخمی به عنوان اولین نفر روی صحنه آمد و گفت: اثر «آخرین روزهای زمستان» ما را حیرت زده کرد اما «ایستاده در غبار» نیز کاری پخته و بسیار سخت بود و در معرفی شخصیت حسن باقری بسیار خوب عمل کرد.

افطاری با طعم سینما/ نامه به ظریف برای آزادی حاج احمد متوسلیان

وی افزود:«خمسه خمسه» از قسمت چهارم «آخرین روزهای زمستان» الهام گرفته که امیدوارم بتوانیم آن را بسازیم.

در ادامه بابک حمیدیان گفت : کاش به جای برخی فیلم‌هایی که تا کنون دو تا سه تای آنها ساخته شده، ایستاده در غبار ۲ و ۳ می ساختیم زیرا احمد متوسلیان یک شخصیت جدی بود که اگر خشونت می‌کرد به این خاطر بود که می‌دانست جنگ جدی است.

وی با اشاره به اهمیت فیلم ایستاده در غبار گفت: این فیلم چکیده رویاهای من است. اگر محمدحسین مهدویان همین مسیر را ادامه دهد از او می‌خواهم که من را به عنوان هنرور بپذیرد و باور کنید که این حرف شعار نیست.

هادی مقدم دوست اظهار داشت: از مهدویان به جهت ساخت چنین فیلم قدرتمندی تشکر می کنم. ما در این فیلم شاهد شخصیتی بودیم که ایثار و گذشت واقعی را به همراه داشت و به خوبی و دقت به این قهرمان پرداخته و شناسایی شده است.

افطاری با طعم سینما/ نامه به ظریف برای آزادی حاج احمد متوسلیان

نرگس آبیار کارگردان فیلم نفس نیز طی سخنانی گفت : جنگ همیشه بستری است که مردان بزرگ را پرورش می‌دهد چون در این شرایط است که آنها با مفاهیم عمیق معنوی و مقوله مرگ و شهادت آشنا می‌شوند. متوسلیان و همت از این دسته هستند که متاسفانه گاهی زندگی این قبیل افراد با سیاست قاطی می‌شود اما این فیلم چهره غبار گرفته‌شان را می‌زداید و روی واقعی‌شان را می‌بینیم.

افطاری با طعم سینما/ نامه به ظریف برای آزادی حاج احمد متوسلیان

وی با اشاره به توقف اکران فیلم عادت نمی کنیم گفت : از این فرصت استفاده می‌کنم و می‌خواهم از فیلم سینمایی «عادت نمی‌کنیم» بگویم. فیلمسازی کار بسیار سختی است امیدوارم اتفاقاتی که برای برخی فیلم‌ها افتاده و سینماگران از جمله عوامل این کار را ناراحت کرده هرچه زودتر برطرف شود.

حمید فرخ نژاد نیز گفت : از نقش اول این فیلم به خاطر بازی‌اش تشکر می‌کنم و متأثر شدم از اینکه داوران جشنواره فیلم فجر بازی هادی حجازی فر را ندیدند.

جواد نوروز بیگی عنوان کرد:بعد از مدت ها فیلم ویژه‌ای دیدم باید بگویم من متعلق به این سینما بودم و نمی دانم چرا جدا شدم امیدوارم به آن برگردم و ای کاش فیلم تمام نمی شد تا خودم را بیشتر به عنوان رزمنده بسیجی ببینم.

افطاری با طعم سینما/ نامه به ظریف برای آزادی حاج احمد متوسلیان

محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» نیز با تشکر از کسانی که امروز حاضر شده بودند گفت : بعد از شنیدن خبر احتمال اطادی احمد متوسلیان، کمپینی با عنوان «احمد متوسلیان را آزاد کنید» شکل گرفت و ما هم دوست داریم این فیلم تبدیل به پیوست مردمی باشد. به همین خاطر نامه‌ای به جواد ظریف وزیر امور خارجه نوشتیم و خواستار پیگیری آزادی احمد متوسلیان شدیم.

حاج عباس برقی از همرزمان متوسلیان نیز گفت : این فیلم در محضر مقام معظم رهبری به نمایش درآمد و ایشان همین امروز نظرشان را نسبت به این اثر فرمودند؛ که فیلم بسیار فاخری است.

هادی حجازی فر بازیگر نقش احمد متوسلیان نیز گفت : امیدوارم این فیلم را دوست داشته باشید. من تمام تلاش را کردم بازی درستی داشته باشم. اگر این اثر را پسندیدید ما را حمایت کنید. این فیلم را به روح پدرم و دو عموی شهیدم تقدیم می‌کنم.

افطاری با طعم سینما/ نامه به ظریف برای آزادی حاج احمد متوسلیان

در پایان برنامه ضیافت افطار با حضور هنرمندان، رسانه ها و مردم برگزار شد.

رویا تیموریان، حسین پاکدل، عاطفه رضوی، ابراهیم حاتمی کیا، مینا ساداتی، الهام چرخنده، رضا کیانیان، محمد حسین قاسمی، علی معلم، حسام الدین آشنا، مرجان شیر محمدی، داریوش فرضیایی، مسعود رجبی معمار و حامد شیخی از مهمانان این مراسم بودند.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید