“افغانستان” محل جنگ نیابتی آمریکا و روسیه نشود

0

خبرگزاری میزان – عضو مجلس نمایندگان با انتقاد از عملکرد آمریکا گفت: در رقابت‌های بین روسیه و آمریکا ضرر اصلی متوجه مردم افغانستان است لذا بهتر آن است با مشورت لویه جرگه و مردم پیمان امنیتی با آمریکا شود.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اعضای مجلس نمایندگان، با انتقاد از سردرگمی حکومت در نبود خطوط اساسی مشخص، از دولت خواستند تا هر چه زودتر خطوط اساسی کشور را ترتیب و برای تائید به شورای ملی بفرستد تا کشور از پریشانی رهایی یابد.
 
«مولوی عبدالرحمن رحمانی»، عضو مجلس نمایندگان گفت: با این که تعیین خطوط اساسی کشور باید بر اساس منافع ملی، منافع مردم و لویه جرگه صورت گیرد، اما در حال حاضر تعیین خطوط اساسی، توسط 2 نفر صورت گرفته و بدون مشورت از روسیه کمک خواسته می‌شود.
 
وی با اشاره به درخواست کابل از مسکو برای دریافت کمک نظامی افزود: روسیه به تازگی این مقدار را افشا کرده که افغانستان به مقدار درخواست سلاح داشته است.
 
رحمانی تصریح کرد: برای کمک از روسیه، اول گریبان آمریکا را بگیرید و اگر نتیجه نداد پیمان امنیتی با واشنگتن را لغو کنید.
 
وی در ادامه از سیاست‌های آمریکا در افغانستان انتقاد کرد و گفت: با اینکه با آمریکا پیمان منعقد کردیم اما با این حال سروکله داعش و طالبان در کشور بوجود آمد.
 
وی آمریکا را خیانت کار خواند و افزود: در رقابت‌های بین روسیه و آمریکا ضرر اصلی را مردم افغانستان می‌کنند.
 
رحمانی همچنین خاطر نشان کرد: بهتر است با مشورت لویه جرگه و مردم پیمان امنیتی با آمریکا لغو شود سپس با روسیه یا هر کشور دیگری پیمان ببندیم.
 
این عضو مجلس تاکید کرد باید خطوط اساسی جدی گرفته شود وگرنه قادر نخواهید بود پیامدهای آن را جمع کنید.
 
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان نیز از حکومت خواست تا خطوط اساسی کشور را مشخص کرده و سپس برای تایید به شورای ملی فرستاده شود تا از سردرگمی و این در و آن در زدن رهایی یابیم.
 
این در حالی است که اهل سیاست در کشور، بارها از نبود خطوط اساسی مشخص و روشن انتقاد کرده و بسیاری از مشکلات بوجود آمده را ناشی از این ناحیه می‌دانند.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: خبرگزاری آوا

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید