اقتصاد مقاومتی در سازمان غذا و دارو /واردات کالاهای مشابه داخلی کاهش می یابد

0

مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو از برنامه های این سازمان در راستای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی خبر داد.

حسین رستگار مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا ودارو در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص برنامه های سال 95 سازمان غذا و دارو با توجه به شعار سال که به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گرفته است، گفت: مهمترین برنامه سازمان غذا و دارو به عنوان متولی سلامت، حمایت از تولید و تولید کننده داخلی است تا هم تولید با کیفیت، سالم و مورد قبول مردم داشته باشیم هم میزان تولید داخلی افزایش یابد.

وی ادامه داد: تسهیل و تسریع بررسی و اطلاق مجوز به تولید کننده‌های داخلی و دادن تسهیلات مورد نیاز به آنها در حداقل زمان ممکن، می‌تواند موجب تشویق آنها به تولید کالای با کیفیت شود.

رستگار تاکید کرد: باید در بخش واردات کالاهای حوزه غذا و دارو مدیریت داشته باشیم و با لحاظ برخی قوانین میزان واردات کالای مشابه داخلی را کاهش و صادرات کالاها را افزایش دهیم.

مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو برای تعریف اقتصاد مقاومتی در حوزه غذا و دارو در یک جمله گفت: تمام تلاش وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای ورود حداکثری کالای تولید داخل سالم و با کیفیت به بازار ایران است که نمونه ای از این اقدامات، برنامه نشانگر تغذیه ای است که تلاش داریم در سال 95 این طرح را به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید