اقتصاد مقاومتی قدرتمند منوط به حضور دانشجویان

0

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درباره سهم و نقش دانشجویان در تحقق اقتصاد مقاومتی توضیحاتی را ارائه داد.

وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، با اشاره به سهم دانشجویان در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: درصورتی که جمعیت 4.8 میلیون نفری دانشجویان کشور بتوانند از ظرفیتهای تحقیقاتی خود استفاده کنند، بدون شک در تحقق اقتصاد مقاوتی موثر است.

وی افزود: درواقع حتی اگر 50 درصد این جمعیت دانشجویی (حدود 2.5 میلیون نفر) هم شاغل شوند قطعا اقتصاد مقاومتی قدرتمندی داریم.

احمدی با اشاره به اشتغال زایی دانشجویان اظهار داشت: تلاشمان بر این است که زمینه اشتغال دانشجویان را در قالب کار در مراکز رشد، شرکتهای دانش بنیان، پارکهای علم و فناوری و واحدهای فناور فراهم کنیم تا علاوه بر نیازهای علمی، نیازهای اقتصادی ‌شان هم تامین شود.

به گفته وی، این فراهم سازی و اشتغال حتی 50 درصد دانشجویان ایده آل است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان دولت یازدهم به نقطه ایده آل می رسیم یا نه، گفت: در سطح فعلی حدود 30 هزار شاغل در پارکها داریم و فکر نمی کنم که تا پایان دولت یازدهم به این ایده آل برسیم.

احمدی یادآور شد: البته زمینه های اشتغال و تاسیس شرکت های مختلف به نیاز جامعه نیز بستگی دارد. ما با ایجاد یک فضای بین المللی و فضای داخلی امیدواریم این مسئله بیش از پیش تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید