اقدامات انجام شده عام المنفعه به اطلاع عموم برسد

0

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور خواستار اطلاع رسانی اقدامات در حوزه سلامت درکشور شد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛سیدرضا نیری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور  پس از بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه برکت، اقدامات انجام شده در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، مدرسه‌سازی، بیمه، سلامت، دارویی، عام‌المنفعه و خدمات پربرکتی را که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه‌ی محرومیت‌زدایی به اجرا درآمده‌اند، ستودند.

در جريان اين بازدید، عارف نوروزی مدیرعامل بنياد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ضمن معرفی بخش‌های مختلف نمایشگاه، به تشریح اقدامات و دستاوردهای بنياد برکت در زمینه‌ محرومیت‌زدایی پرداخت.

وی اجرای طرح‌های توانمندسازی اقتصادی، توسعه‌ خدمات زیربنایی، مدرسه‌سازی، ساخت مسکن محرومین و مراکز فرهنگی- مذهبی، ارایه‌ی خدمات مالی و حمايتي، ارتقای عدالت در سلامت الکترونیک با اولویت پوشش مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته و کمک به استقرار فرآیند تبديل ایده به محصول با همکاری مراکز دانش‌بنیان را از اهم فعاليت‌های بنياد برکت در 9 سال گذشته بر شمرد.

به گفته نوروزی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون در حوزه‌ سلامت، از جمله ارایه‌ طرح سلامت الکترونیک، تولید داروهای هورمونی، داروهای درمان سرطان و بیماری‌های قلبی و درمان دیابت، اقدامات ویژه‌ای انجام داده است.

نوروزی، ساخت مدرسه در مناطق محروم را از دیگر اقدامات بنياد برکت برشمرد و گفت: تاکنون قرارداد ساخت‌ 900 مدرسه با ظرفیت پذیرش حدود 104 هزار دانش‌آموز منعقد شده، که از این تعداد 700 مدرسه افتتاح یا به بهره‌برداری رسیده است.

 وی افزود:‌ تمامی مدارسی که پس از ساخت از سوی بنیاد برکت به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شوند، به امکانات جدید کمک آموزشی مانند تخته‌های هوشمند مجهز هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت هم‌چنين به ارایه‌ گزارشی از خدمات مالی، بیمه‌ای و حمایتی به مردم مناطق محروم، مانند هزینه‌های درمان بیماران مبتلا به سرطان، ام‌اس و بيماری‌های کلیوی و تالاسمی و هم‌چنین حمایت‌های مالی و بیمه‌ای ایتام پرداخت.

 سید رضا نیری دبیر کل مجمع خیرین سلامت در این دیدار با تجلیل ازهمت والای مسئولان بنیاد برکت به خصوص دکتر مخبر و دکتر نوروزی، گفت: این عملکردها و اقدامات موثر باید به اطلاع عموم رسانده شود که چگونه با اراده جهادی و با کمترین پرسنل این خدمات به مناطق محروم ارائه می شود.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه بازدید از این نمایشگاه ساعت ها وقت نیاز دارد، بیان کرد: مجمع خیرین سلامت از بدو تشکیل تاکنون در  جذب مشارکت های مردمی در زمینه تجهیز و ساخت مراکز بهداشتی و درمانی توفیقاتی داشته که امیداریم با همکاری بنیاد برکت بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.

مدیر عامل بنیاد برکت نیز با تقدیر از دبیر کل مجمع خیرین سلامت اظهار داشت: هرکجا که نیت خیر با آموزه‌های دینی و ارزش های انقلاب اسلامی با عنایت به منویات مقام معظم رهبری باشد شاهد پیشرفت کارها هستیم که امید داریم که این بازدید آثارخوبی برای ارائه خدمت به محرومان در مناطق محروم به همراه داشته باشد.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشوربا تقدیر از تلاش های خیرین سلامت در کشور، گفت: خیرین حوزه سلامت اقدامات شایسته ای در زمینه کمک به رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار داشته و امیدواریم در این زمینه توفقیقات بیشتری حاصل گردد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید