اقدامات شهرداری اصفهان در حوزه سلامت در کشور الگو شود

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم بهره برداری از طرح های سلامت محور شهرداری اصفهان اظهار کرد: به مردم اصفهان و اعضای شورای شهر به خاطر انتخاب دکتر مهدی جمالی نژاد به عنوان شهردار اصفهان تبریک می گویم.

به گزارش انتخاب، وی افزود: شهردار اصفهان توجه بسیاری به حوزه سلامت دارد و این موضوع حائز اهمیت است که یک شهردار علاوه بر ساخت و ساز به موضوعات اجتماعی و سلامت توجه کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اگر خانه های سلامت و پایگاه های سلامت در شهر مردم نهاد باشد، بسیار مهم و موثر است.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: روز شنبه دیداری با شهردار تهران خواهم داشت و او را دعوت می کنم که به اصفهان بیاید و از اقدامات حوزه سلامت شهرداری اصفهان در خصوص فضاسازی برای تبلیغ فرهنگ عمومی الگو گیری کند.

وی به طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهمی که در کشور انجام شده طرح تحول سلامت است که تمام ایران را زیر پوشش شبکه خدمات بهداشتی می برد.

مسئولان باید باور کنند که توسعه بدون سلامت امکان‌پذیر نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تمامی شهرهای اصفهان زیر پوشش شبکه بهداشت می روند که این مهم مستلزم ایجاد پایگاه سلامت است.

اقدامات شهرداری اصفهان در حوزه سلامت در کشور الگو شود

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه به ازای هر 12 هزار 500 نفر یک پایگاه نیاز است تصریح کرد: در صورتی که در سطح شهر زمینی در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد می‌توانیم پایگاه‌های سلامت را در شهرها ایجاد کنیم تا بتوانیم در امر پیشگیری در حوزه سلامت اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین دلایل مرگ مربوط به بیماری‌های غیرواگیردار مانند بیماری‌های قلبی، فشار خون و بیماری‌های ناشی از آلودگی‌های زیستی است که اصفهان نیز از این موضوع مستثنی نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار فشار خون در اصفهان بالاست، اظهار کرد: 50 درصد مرگ ایرانی‌ها به دلیل سکته‌های مغزی و قلبی است که لازم است دلایل آن بررسی شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: تصادفات نیز بسیاری از افراد را در بهترین شرایط زندگی از ما می‌گیرد و باید به این پدیده نیز  توجه ویژه شود.

وی تاکیدکرد: به رغم اینکه دولت با کاستی‌های مالی زیادی روبه‌رو بود اما رئیس‌جمهور از بخش سلامت غفلت نکرد و با توجه به قرار گرفتن در دوره پساتحریم امیدواریم بتوانیم فرصت‌های بهتری را برای همه عرصه‌ها از جمله معیشت، رونق اقتصادی و خدمات حوزه سلامت در سال 95 شاهد باشیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مسئولان باید باور کنند که توسعه بدون سلامت امکان‌پذیر نیست، گفت: اگر می‌خواهیم رونق اقتصادی داشته باشیم نیاز به افراد کارآمد و سالم داریم که باید به این حوزه توجه جدی شود.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید