اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت برای کنترل آمار طلاق/ از هر 4 ازدواج یک مورد منجر به متارکه می شود

0

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی وسازمان های مردم نهاد با بیان اینکه از هر 4 ازدواج یک مورد به متارکه منتهی می شود از اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت برای کنترل آمار طلاق خبر داد.

سید محمدهادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی وسازمان های مردم نهاد در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با اشاره به آمار رو به رشد طلاق در کشور گفت: اعداد و ارقام نشان دهنده این است که متاسفانه به صورت میانگین از هر 4 ازدواج صورت گرفته در کشور یک مورد به طلاق منجر می شود.

وی افزود: در نمونه های سنجش شده افرادی که قبل از ازدواج مشاوره داشته‌اند نسبت متارکه در آنها کمتر از افراد دیگر است به همین دلیل در جلسات ستاد آسیب‌ها و شورای عالی کشور این موضوع مورد تاکید قرار گرفت تا ساز و کاری برای مشاوره قبل ازدواج زوجین جوان فراهم شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد ضمن تاکید بر لزوم مشاوره قبل و بعد از ازدواج عنوان کرد: مشاوره بعد از طلاق نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که طلاق پایان زندگی نیست و باید ازدواج بعد از طلاق هم داشته باشیم.

ایازی با بیان اینکه نهادهای مختلف در حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی پس از طلاق نقش دارند، ادامه داد: دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت ارشاد، قوه قضاییه، سازمان بهزیستی، وزارت رفاه و وزارت بهداشت از جمله نهادهای درگیر در این امر هستند که از این میان شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد مسئول است و دستگاه‌های دیگر باید برای حل این آسیب اجتماعی به آن یاری رسانند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید