الزامی شدن الصاق برچسب اصالت بر روی مواد غذایی

0

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی از الزامی شدن الصاق برچسب اصالت بر روی مواد غذایی تا پایان سال

دکتر بهروز جنت مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص مواد غذایی و آشامیدنی وارداتی که در سوپرمارکت های بزرگ شهر به فروش می رسد گفت: این اقلام به صورت قاچاق وارد کشور می شوند که نبود برچسب کنترل اصالت بر روی این اقلام مشخص کننده واردات این نوع محصولات به صورت قاچاق است.

وی ادامه داد: برچسب اصالت کالا نمایانگر تأیید کالا توسط نهادهای نظارتی است، در راستای مبارزه با قاچاق در سال 89 طرحی برای بررسی و کنترل اصالت و سلامت کالا توسط وزارت بهداشت اجرایی شد که زیر نظر سازمان غذا و دارو و با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق به نام طرح اصالت کالا تصویب شد که در حال حاضر این برچسب بر روی کلیه داروهای وارداتی الصاق می شود.

جنت ادامه داد: در واقع این برچسب نشان دهنده اطلاعات تولیدکننده واردکننده توزیع کننده و تاریخ تولید و انقضا است متأسفانه به دلیل همکاری ضعیف شرکت های وارداتی در زمینه مواد غذایی هنوز الصاق این برچسب روی اقلام غذایی و آشامیدنی اجرایی نشده است.

وی با تأکید بر اینکه طی برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان سال برچسب کنترل اصالت بر روی کلیه مواد غذایی و آشامیدنی وارداتی الصاق شود، عنوان کرد: از ابتدای سال 96 هیچ شرکت واردکننده ای حق ندارد ماده غذایی وارداتی بدون برچسب را وارد بازار کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید