الفابت بوستون داینامیکس را به فروش میرساند

0

الفابت بوستون داینامیکس را به فروش میرساند

اگر در ماه های اخیر پیگیر اخبار مربوط به کمپانی گوگل بوده باشید حتما می دانید که در حال حاضر کمپانی الفابت به عنوان شرکت مادر تاسیس شده و خود گوگل به عنوان یکی از زیر مجموعه های آن فعالیت می کند. چنین تصمیمی به این دلیل صورت گرفته که حوزه فعالیت گوگل به شدت در حال گسترش بوده و این شرکت دیگر صرفا یک موتور جست و جو نیست. آنها در بخش های متعددی مانند پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی، رایانش کوانتومی و سیستم عامل ها نیز فعالیت می کنند و به همین دلیل چنین سیاستی قابل پیش بینی بود. اما چیزی که به هیچ وجه پیش بینی نمیشد، تصمیم الفابت برای به فروش رساندن یکی از بخش های کلیدی خود است.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده، الفابت قصد دارد بخش بوستون داینامیکس که یکی از زیر مجموعه های فعال در بخش روبات های هوشمند بود را به فروش برساند. در سال 2013 بود که گوگل 8 شرکت در بخش روباتیک از جمله بوستون داینامیکس را خریداری کرده و همگی آنها در بخش واحدی به نام Replicant سازماندهی کرد. در همان زمان هم به دلیل پراکنده بودن این شرکت ها در بخش های مختلف جهان و گستره گوناگون فعالیت های آنان باعث بروز مشکلاتی در مدیریت مجموعه Replicant شده بود و زمانی که اندی رابین، موسس اندروید و رئیس بخش Replicant، این مجموعه را برای پیوستن به شیائومی ترک کرد این مشکلات نمود بیشتری پیدا کردند.

اما پس از تشکیل الفابت شرایط در این بخش بدتر شد. کمپانی مادر تصمیم گرفته بود سرمایه گذارانی برای زیر مجموعه های خود بیابد و درست در زمانی که بوستون داینامیکس با انتشار ویدئوهای مرتبط با پیشرفت و توسعه فعالیت های خود باعث به وجود آمدن ترسی بین مردم درباره آینده بشر و انقلاب روبات ها شده بود، بسیاری از بخش های تشکیل دهنده Replicant در Alphabet X ادغام شدند. در حال حاضر آینده ای نامشخص درباره فعالیت های روباتیک گوگل به چشم می خورد و بر اساس شایعات منتشر شده، آمازون و تویوتا دو کمپانی هستند که تمایل خود را برای خریدن بوستون داینامیکس نشان داده اند. گوگل در سال های قبل نیز با اتخاذ تصمیماتی مشابه باعث تعجب علاقمندان به دنیای تکنولوژی شده بود و در حالی که توسعه فعالیت های روباتیک جزو هیجان انگیزترین زیر شاخه های کنونی تکنولوژی به حساب می آید، باید دید سرنوشت بوستون داینامیکس به عنوان یکی از با استعداد ترین کمپانی های این زمینه چه خواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید