الهام‌بخش دیوار «بازی تاج و تخت»‌ چه بود؟

0

به نقل از گیگر:

نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان
ذخیره

کد خبر : 91074
زمان انتشار : 20 آبان 1394 10:38:00

جورج آر.آر مارتین نویسنده کتاب «بازی تاج و تخت» فاش کرد یکی از خاص‌ترین موقعیت‌های وستروس، در واقع در ایالت‌های یخ‌زده غرب آمریکا ریشه دارد.

الهام‌بخش دیوار «بازی تاج و تخت»‌ چه بود؟

 به گزارش سینماخبر،اگر می‌توانید ابتدا «پاسداران روی دیوار» اپیزود خارق‌العاده فصل چهارم سریال «بازی تاج و تخت» که در آن نیروهای نایتس‌واچ در دل شب با ارتش مَنس رِیدر مبارزه کردند را تصور کنید. حالا جورج آر.‌آر. مارتین خالق این دنیا را در میان آن نبرد تصور کنید که لابه لای مردانی با رداهای سنگین مشکی و زرهی که اعضای نایتس‌واچ به تن دارند، دانه‌های برفی را که روی ریش معروفش نشسته، نوازش می‌کند. شاید آسان نباشد، اما این تصویری است که بسیار به داستان اصلی «بازی تاج و تخت» وابسته است.
مارتین این هفته از دانشگاه سابق خود یعنی دانشگاه نورت‌وسترن بازدید کرد. او قرار است آنجا جایزه دستاوردهای روزنامه‌نگاری فارغ‌التحصیلان گذشته را دریافت کند. این نویسنده در آن مراسم درباره الهام‌هایش برای خلق «دیوار» که یکی از بی‌نظیرترین مکان‌ها در کل دنیای «نغمه یخ و آتش» است صحبت کرد. در گذشته، مارتین از دیوار هادریان متعلق به دوران امپراتوری رومن‌ها به عنوان سنگ محک تاریخی دیوار «بازی تاج و تخت» نام برده بود. اما در صحبت‌های جدیدش، او ارتباطی حتی شخصی‌تر را با قرارگاه جان اسنو آشکار کرده: تجربه شخصی خود مارتین در نورت‌وسترن طی کولاک شدید سال 1967 شیکاگو.
به گفته شیکاگو تریبیون، مارتین گفت: «سردترین زمستان در شیکاگو بود. تا حدی در زمستان برف بود که نمی‌توانستید جایی را ببینید، همه چیز برف و یخ و خیلی خیلی سرد بود». مارتین خیابان‌های یخ‌زده شیکاگو را به سنگرهای جنگ جهانی اول تشبیه ولی اضافه کرد: «اما آن‌ها سنگرهای یخی بودند. یادم می‌آید که از میان سنگرها و تونل‌های یخی عبور می‌کردم و باد تا حدی به شدت می‌وزید که نمی‌شد چیزی دید. این تجربه‌ای بود که هرگز از ذهن من بیرون نرفت».
این روزها هم مارتین هنوز با زمستان و یخ دست و پنجه نرم می‌کند، اما در یخ‌بندان دوردست قوه تخیل خود. او تا به حال پنج کتاب از هفت کتاب مجموعه «نغمه یخ و آتش» که سریال‌ »بازی تاج و تخت» از روی آن ساخته شده را منتشر کرده است. تنها او پاسخ سوال‌های بزرگ طرفداران مثل اینکه آیا جان اسنو مرده یا نه را می‌داند. او در مورد اسنو گفت: «نظری در این باره نمی‌دهم. فقط این را می‌گویم که کتاب‌ها را بخوانید».
در حال حاضر، جواب قاطعی درباره سرنوشت اسنو در کتاب‌ها وجود ندارد چون در پایان کتاب سال 2011 «رقصی با اژدهاها» که پنجمین کتاب مجموعه است، زندگی او بین زمین و هوا قرار دارد. اما شایعه‌هایی به گوش می‌رسند که ششمین قسمت از رمان‌های او یعنی «بادهای زمستان» ممکن است قبل از فرا رسیدن فصل ششم «بازی تاج و تخت» منتشر شود.

بانی فیلم به نقل از هالیوود ریپورتر

پاسخ دهید