ال‌جی در حال کار بر روی نمایشگرهای منعطف و شفاف است

0

صنعت نمایشگرها به‌سرعت در حال پیشرفت بوده که دلیل اصلی آن مربوطه به تشنگی بالای کاربران برای تکنولوژی OLED و صفحه نمایش‌های خمیده است.

پنل‌های خمیده یک پیشرفت نسبتا جدید تلقی می‌شوند که راهکاری برای رسیدن به هدف نهایی یعنی نمایشگرهای کاملا انعطاف‌پذیر هستند. مدتی از شروع رقابت برای رسیدن به این تکنولوژی می‌گذرد و به‌طور معمول دو شرکت کره‌ای سامسونگ و ال‌جی بیشترین تلاش را جهت دستیابی به این فناوری انجام می‌دهند. آخرین نمونه‌ تولید شده از نمایشگرهای منطعف، سال ۲۰۱۴ در معرض دید عموم قرار گرفت و اعلام شد که دستگاه‌های مجهز به آن از سال ۲۰۱۵ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. اگرچه می‌دانستیم که در سال موردنظر این تکنولوژی برای اهداف تجاری استفاده نخواهد شد ولی مطمئن هستیم که تحقیقات در این زمینه به‌شدت در حال انجام است.

gsmarena_002

در سال ۲۰۱۴، ال‌جی مقداری از نقشه راه خود را در دسترس رسانه‌ها و مردم قرار داد. اخیرا یک حق اختراع جدید از طرف این شرکت کره‌ای ثبت شده که حکایت از احتمال معرفی دستگاهی با این فناوری در سال آینده میلادی یعنی ۲۰۱۷ دارد.

متاسفانه اطلاعاتی زیادی از آن منتشر نشده ولی رندرهایی از طرح مفهومی این پتنت موجود است که نشان می‌دهد ال‌جی علاوه بر توسعه نمایشگرهای منعطف، خواهان شفاف بودن و حساسیت به لمس آن‌ها نیز هست. به‌نظر می‌رسد که ال‌جی پیش‌بینی کرده دستگاه‌هایی شبیه به کتاب تولید خواهند شد که قادر به تا شدن هستند.

gsmarena_003

سمت چپ این دستگاه را یک نمایشگر لمسی و شفاف تشکیل می‌دهد که بر روی آن امکان کنترل فایل‌های رسانه‌ای وجود دارد، احتمالا توسط این بخش می‌توان محتوای پخش شده در قسمت دیگر را کنترل کرد، قسمتی که به‌علت کیفیت شفاف نخواهد بود. ایده جالب دیگری در این طرح وجود دارد که براساس آن درصورت لمس قسمت شفاف، تغییرات در سمت دیگر نیز اعمال خواهد شد (لمس بخش شفاف بر روی قسمت دیگر نیز اعمال می‌شود). بااین‌حال بیابید بعد از یک سفر خیالی لذت‌بخش، مقداری واقعیت‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در بهترین حالت ما سال آینده شاهد دستگاهی با این تکنولوژی خواهیم بود، البته ممکن است این زمان تغییر زیادی داشته باشد. ما همیشه مشتاق هستیم تا تکنولوژی‌ جدیدی ایجاد شود و از آن بهره ببریم.

gsmarena_004

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید