ال‌جی سال آینده گوشی تاشو خود را معرفی می‌کند

0

مطمئنا اتفاق بزرگ بعدی که در دنیای گوشی‌های هوشمند خواهیم دید، گوشی‌ها یا صفحه نمایش‌های تاشو خواهند بود و اگر همه چیز درست پیش برود، سال ۲۰۱۷ اولین نسل این محصولات راهی بازار خواهند شد. بیش از یک سال است که سامسونگ دستگاه‌‌های تاشو خود را در ویدیوها به نمایش گذاشته و گاهی پتنت‌هایی در این حوزه منتشر می‌کند. اما ال‌جی، رقیب هم‌وطن سامسونگ هم در این مدت دست روی دست نگذاشته و مدتی است شروع به توسعه صفحه نمایش‌های منعطف کرده است. اوایل ماه جاری میلادی، ال‌جی تجهیزات خود را به شهر Gumi انتقال می‌دهد و به تولید نسل ششم از صفحات OLED پلاستیک مشغول می‌شود. وجود پلاستیک در صفحات OLED امکان انعطاف، خم شدن، تا شدن و حتی رول شدن را به این نوع صفحات می‌دهد. این نوع صفحات در نیمه اول سال ۲۰۱۷ و در شهر Gumi تولید خواهند شد.

فروش گوشی‌های هوشمند به دلیل وجود طراحی پایه‌ مشابه، به آرامی رو به رکود می‌رود. سامسونگ دیسپلی و ال‌جی دیسپلی مدتی است در حال کار بر روی صفحات OLED پلاستیک و تبدیل آن به محصول عظیم بعدی خود هستند. نمایشگرهای منعطف یا تاشو بسیاری از مشکلات کاربران را حل می‌کند، مثلا می‌توانیم دستگاه را به ابعاد کوچک‌تر تبدیل کرده و حمل کنیم ولی هنگام مطالعه، وبگردی، تماشای ویدیو و بازی صفحه نمایش را بزرگ‌تر کنیم. حتی دنیای فناوری اطلاعات هم به استفاده از نمایشگرهای تاشو در بسیاری از ابزارها، تلویزیون‌ها و ابزارهای سلامتی و حتی نظامی علاقه‌مند است و نیازی به ذکر نیست که تمامی این پیشرفت‌ها بدون حضور سامسونگ و ال‌جی امکان پذیر نیست.

باید بخوانید:  اکشن کم LTE ال‌جی در کره جنوبی روانه بازار شد

ال‌جی در ابتدا برنامه‌ای تعیین کرد تا بر اساس آن صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر مورد بررسی قرار بگیرند و سپس در بخش تحقیق و توسعه خود بر روی پروژه صفحه نمایش‌های تاشو تمرکز کرد. در بخش توسعه ال‌جی در حال تلاش برای تجاری سازی این نوع صفحه نمایش‌هاست. یکی از افراد مشغول در ال‌جی به این موضوع اشاره کرده که این شرکت در حال توسعه نمایشگرهای تاشویی است که می‌توان آنها را از درون یا بیرون تا کرد. همچنین ال‌جی در حال کار بر روی گوشی‌ هوشمندی است که می‌توان اندازه آن را تا حدی تغییر داد که به یک تبلت تبدیل شود. ال‌جی دیسپلی با شرکت کانادایی IGNIS قرار دادی منعقد کرده که طبق آن شرکت IGNIS مدارهای انعطاف پذیر برای صفحات OLED پلاستیکی و تاشو ال‌جی تولید خواهد کرد.

AH-LG-Logo-V10-2016-Chris-6-710x473

رضا جلالی

دانشجوی زبان انگلیسی و عاشق علم و آی‌تی، بخصوص گجت‌های عجیب و غریب و علوم جدید که دوست داره اطلاعاتش رو با شما به اشتراک بذاره.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید