ال‌جی و سامسونگ تولید تلویزیون‌های سه‌بعدی را کاهش می‌دهند

0

samsung-3d-tv-640x457

فیلم‌های سه‌بعدی یا 3D هنوز هم بین شمار زیادی از مخاطبان در سراسر جهان طرفدار دارد اما تولید و فروش تلویزیون‌های سه‌بعدی آن‌طور که باید خوب نیست و تقریبا در رکود به سر می‌برد. در واقع چند سال پیش به لطف حضور اسمارت‌فون‌های سه‌بعدی و کنسول‌هایی هم‌چون نینتندو 3DS و هم‌چنین عرضه فیلم‌های سینمایی سه‌بعدی هم‌چون آواتار، اوضاع تلویزیون‌های سه‌بعدی و به طبع تولیدکنندگانشان بسیار خوب بود و این نوع نمایشگرها محبوبیت زیادی داشتند اما اخیرا وضعیت این فناوری مناسب نیست.

به‌تازگی ال‌جی و سامسونگ اعلام کرده‌اند در سال 2016 تولید تلویزیون‌های 3D را کاهش می‌دهند، این دو کمپانی که از بزرگترین تولیدکنندگان تلویزیون در دنیا هستند با کنار رفتن از این صنعت، سناریوی مرگ تلویزیون سه‌بعدی را شروع کرده‌اند.

مدیر عامل ال‌جی اعلام کرده است تولیدات این کمپانی در زمینه تلویزیون‌های سه‌بعدی کاهش خواهد داشت، این کمپانی سال گذشته در 40 درصد از محصولات خود از این فناوری استفاده می‌کرد اما در سال 2016 این میزان به 20 درصد تنزل پیدا می‌کند و این میزان نیز تنها در محصولات حرفه‌ای یا به اصطلاح پریمیوم خلاصه می‌شود. سامسونگ دیگر غول تلویزیون‌ساز اعلام کرده است در سال 2016 سفارشات ساخت عینک سه‌بعدی را نمی‌پذیرد و از این فناوری در محصولات خود استفاده نخواهد کرد.

از آن‌جا که ال‌جی و سامسونگ برنامه‌ریزی خود در سال 2016 را به‌طور کامل اعلام نکرده‌اند، بنابراین نمی‌توان به طور قطع کناره‌گیری این دو کمپانی از صنعت نمایشگر سه‌بعدی را اعلام کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید