ال جی و شورولت به دنبال اپل و BMW

0

ال جی و شورولت به دنبال اپل و BMW

مدتی است که بحث خودروهای هوشمند به شدت داغ شده و کمپانی های مطرح خودروسازی جهان به دنبال همکاری با بزرگان دنیای تکنولوژی برای ساختن نسل آینده خودروها هستند. اولین خبرها چند ماه قبل و درباره همکاری مشترک اپل و BMW منتشر شد که نشان می داد این دو غول صنعتی جهان قصد دارند در آینده یک اتومبیل هوشمند را در همکاری مشترک تولید کنند. حالا نوبت به دومین گروه رسیده تا از شروع تلاش ها برای ساخت خودروهای هوشمند نسل آینده خبر دهند. این بار ال جی در کنار شورولت.

امروز کمپانی جنرال موتورز اعلام کرد که سطح وسیعی از همکاری ها بین آنها و شرکت ال جی آغاز شده و آنها قصد دارند Chevy Bolt را با همکاری ال جی به یک خودروی هوشمند تبدیل کنند. به گفته GM، این اولین بار است که آنها در این فاز از فرایند تولید یک خودرو با شرکای الکترونیکی خود وارد همکاری مشترک می شوند. طبق این اظهار نظر، تعداد زیادی از قطعات Bolt توسط ال جی ساخته خواهند شد و یا این شرکت کره ای مسئول توسعه آنها می باشد. این قطعات شامل فهرستی طولانی از موتور گرفته تا باتری ها و همچنین تجهیزات به کار رفته در کنسول مرکزی خودرو را تشکیل می دهند. بر اساس بیانیه GM، کمپانی ال جی مبلغی بیش از 250 میلیون دلار را در مراکز خود در کشوره کره برای ساخت تجهیزات مورد نیاز این خودرو سرمایه گذاری کرده است.

Bolt برای جنرال موتورز یک ریسک بزرگ به حساب می آید. آن طور که برنامه ریزی شده، این خودرو قرار است با قیمتی در حدود 30000 دلار روانه بازار شود و در شرایط حقیقی و میدانی، برد حرکت این خودرو با یک بار شارژ کردن بیش از 200 مایل (320 کیلومتر) خواهد بود. با در نظر گرفتن هدف بلندپروازانه جنرال موتورز و همچنین معرفی احتمالی Model 3 توسط کمپانی تسلا در سال 2016، خودروهای الکتریکی می توانند برای اولین بار به یکی از مطرح ترین رقبای بازار تبدیل شوند. در حال حاضر خودروهای الکتریکی بی نظیری مانند Model S و Model X هر دو ساخته شده توسط کمپانی تسلا در بازار وجود دارند که تنها مشکل آنها، قیمت بسیار بالا می باشد.

اما این اولین بار نیست که GM و ال جی با یکدیگر همکاری می کنند. در گذشته بخش LG Chem این کمپانی باتری های مورد نیاز مدل Volt را نیز تولید کرده بود. به این ترتیب پس از همکاری های مشترک تسلا و پاناسونیک، اپل و BMW، حالا تیم LG-GM، یک گروه دیگر را وارد رقابت تولید خودروهای الکتریکی و هوشمند نسل آینده خواهد کرد. Bolt قرار است در اواخر سال 2016 میلادی روانه بازار شود.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید