امتیاز بالای کیا سورنتو ۲۰۱۷ در تست ایمنی IIHS

0

کمپانی کیاموتورز کره‌جنوبی تقریبا دو سال پیش از نسل سوم کیا سورنتو رونمایی کرد. خودرویی که از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار داشته و یکی از گزینه‌های خریدارانی خواهد بود، که به دنبال ایمنی در رانندگی هستند.

هم اکنون مدل ۲۰۱۷ این خودروی محبوب کره‌ای، مورد تست و بررسی موسسه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) قرار گرفته و توانسته رتبه خوبی از جهت مقاومت بدنه در قسمت‌هایی مانند؛ سقف، کناره‌های خودرو، پیشانی و … کسب کند.

2017 Sorento

سیستم پیشگیری از تصادف در کیا سورنتو ۲۰۱۷، یک امتیاز بزرگ برای این خودرو محسوب می‌شود. این سیستم مورد ارزیابی IIHS قرار گرفت و یکبار در سرعت ۱۹ کیلومتر در ساعت و بار دیگر در سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت به خوبی از برخورد با مانع قرار گرفته در پیش روی سورنتو ۲۰۱۷ جلوگیری کرد. از سال ۲۰۱۶ این فناوری و سیستم هشدار دهنده، یک امتیاز مهم برای IIHS بوده و وجود آن یکی از معیارها و امتیازات مورد نیاز برای قبولی در تست‌های اداره ملی ایمنی و ترافیک (IIHS) است.

2016-kia-sorento-iihs

اگر تست تصادف انجام شده توسط مهندسان IIHS بر روی نسل جدید کیا سورنتو نظر شما را جلب کرده است؛ باید بدانید که کمپانی کره‌ای این خودرو را در ۷ کلاس مختلف عرضه می‌کند. از جمله این کلاس‌ها می‌توان به مدل ۲.۴ لیتری FWD L با قیمت ۲۵۴۰۰ دلار و مدل ۲.۴ لیتری AWD SXL V6 با قیمت ۴۵۷۰۰ دلار اشاره کرد، که قدرتی ۱۸۵ اسب‌بخاری و گشتاوری ۲۴۱ نیوتن‌متری دارد. همچنین پیشرانه دیگر در نظر گرفته شده برای کیا سورنتو ۲۰۱۷، یک موتور ۲ لیتری توربو با توان ۲۴۰ اسب‌بخار و گشاور ۳۵۳ نیوتن‌متری است. قوی ترین موتور در نظر گرفته شده برای این خودرو؛ یک پیشرانه ۳.۳ لیتری V6 با توان ۲۹۰ اسب‌بخار و ۳۴۲ نیوتن‌متر گشتاور است؛ ضمن اینکه تمام مدلها و نسخه‌های کیا سورنتو ۲۰۱۷، مجهز به یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید