امروز کتابفروشی‌ها تبدیل به پیتزافروشی‌ می‌شوند

0

به نقل از گیگر:

در افتتاحیه اولین همایش ملی کتاب و نشر بیان شد:

ما نیازمند یک بازمهندسی در حوزه صنعت فرهنگ هستیم و این صنعت می‌تواند جایگزین مناسبی برای صنعت نفت باشد.

 به گزارش سینماخبر،حاضر در محل برگزاری افتتاحیه اولین همایش ملی کتاب و نشر که امروز در سالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی برگزار شد، رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با تاکید بر اینکه صنعت فرهنگ می‌تواند جایگزین مناسبی برای صنعت نفت باشد، گفت: ما نیازمند یک باز مهندسی در این صنعت هستیم.

وی ادامه داد: این سرزمین می‌تواند با اتکا به ظرفیت‌های سه‌گانه خود همچون وجود انسان‌های فرهیخته و با فضیلت، وجود تمدن پیشرفته و منابع انسانی غنی صنعت فرهنگ را جایگزین نفت کند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: امروز کتابفروشی تبدیل به نمایشگاه‌های ماشین و پیتزافروشی‌ها می‌شوند. آیا ما در حال حاضر می‌توانیم ادعای توسعه فرهنگی کنیم.

صالحی امیری تصریح کرد: ما با چالش بنیادی آمار پایین سطح سرانه مطالعه در کشور مواجهیم و از دلایل آن می‌توان به ضعف اقتصاد نشر اشاره کرد.

صالحی امیری گفت: ما باید کتاب و کتابخوانی را به یک ارزش ملی تبدیل کنیم، زیرا تا زمانی که مقوله کتاب و کتابخوانی در ایران به یک ارزش ملی تبدیل نشده در حوزه کتاب و نشر اتفاقی نمی‌افتد. بنابراین صنعت نشر به کتاب و کتابخوانی و کتاب خریدن گره خورده است.

برای مشاهده جزئیات کامل خبر اینجا کلیک کنید.

منبع:

 

 

پاسخ دهید