امسال هم اتوبوس ایدز به خیابان ها می آید

0

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: امسال نیز برنامه اتوبوس ایدز را در کنار برنامه های در دست اقدام در سراسر کشور داریم.

محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص وضعیت بیماری ایدز در کشور گفت: یکی از دلایل افزایش ابتلا به ایدز در کشور، جمعیت جوان است که این افراد از لحاظ رفتارهای پر خطر جنسی و اعتیاد بیشتر در معرض ایدز قرار دارند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در 2 سال اخیر اقدامات زیادی در راستای کنترل ایدز داشته، عنوان کرد: تشدید آگاهی دهی به مردم و تشویق آنها به مشاوره با هدف تغییر رفتار و انجام آزمایش از جمله اقدامات وزارت بهداشت است.

گویا با بیان اینکه هر سال در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی، 10 درصد رشد ابتلا به ایدز داریم، اظهار کرد: امسال نیز برنامه اتوبوس ایدز را در کنار برنامه های در دست اقدام در سراسر کشور داریم.

وی ضمن تاکید بر اینکه 60 درصد افراد مبتلا به ایدز از بیماری خود اطلاعی ندارند، افزود: بنابراین باید راه تشخیصی سریع برای این بیماری در اختیار مراکز آزمایشی قرار دهیم.

وی ادامه داد: آزمایش مادران در برخی نقاط کشور برای تشخیص ایدز و کنترل بیماری از همان زمان نقش به سزایی در کنترل انتقال این بیماری دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید