امضای تفاهم نامه دانشگاه پیام نور با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

0

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: استفاده از ظرفیت های دو طرف برای ترویج فرهنگ قرآنی اسلامی در بین دانشگاهیان هدف اصلی امضا تفاهم نامه دانشگاه پیام نور با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ کریم نجفی برزگر معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور عصر امروز در مراسم امضاء تفاهم نامه بین این دانشگاه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه قرآن؛ با اشاره به ظرفیت های ارزشمند دانشگاه پیام نور و وزارت ارشاد اظهار داشت: ما برای رشد و توسعه فعالیت های قرآن در دانشگاه پیام نور که به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزشی دولتی است تفاهم نامه ای را با وزارت ارشاد امضا می کنیم تا فرهنگ قرآنی و اسلامی در دانشگاه ها ترویج یابد.

وی بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مهم ترین کار در دانشگاه فرهنگ سازی و توجه به فرهنگ اسلامی است و دانشگاهی که  استاد و دانشجویان آن با اسلام و آموزه های انقلابی پیوند خورده باشد موفق و سربلند است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور یادآور شد: ما باید فکر قرآنی را در بین دانشجویان و استادان دانشگاه پیام نور ترویج دهیم تا با فهمیدن مفاهیم قرآن و تدبر در آن به رشد و ترقی برسند.

وی گفت: یکی از مشوقات شورای عالی انقلاب فرهنگی نشر قرآن در سراسر کشور است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام حشمتی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی گفت: تفاهم نامه ما با دانشگاه پیام نور به دلیل سنخیت زیاد قشر دانشگاهی با مفاهیم قرآنی است و ما باید آیات و اندیشه قرآنی را در بین دانشگاهیان کشور افزایش دهیم.

وی بیان کرد: دانشجویان مفاهیم و تدبر در قرآن را بیشتر از سایر افراد مردم متوجه می شوند و این تفاهم نامه می تواند منشاء خیری برای همکاری های علمی پژوهشی و فرهنگی باشد.

حشمتی یادآور شد: ما با استفاده از ظرفیت های دانشگاه های پیام نور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانیم فرهنگ عمل به قرآن را در بین جامعه افزایش دهیم.

حشمتی در حاشیه امضا تفاهم نامه در جمع خبرنگاران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمام ظرفیت های بزرگ دانشگاه پیام نور در زمینه رشد فرهنگ قرآن در بین قشر تحصیل کرده استفاده می کند و امیدوارم این کار منشاء خیری برای خانواده های ایرانی باشد.

نجفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در حاشیه امضا تفاهم نامه در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه پیام نور با داشتن بیش از 700 هزار دانشجو در سراسر کشور از ظرفیت بزرگی برخوردار است  و این دانشگاه با امضا این تفاهم نامه سعی در استفاده از پتانسیل های آموزشی معاونت نهضت وزارت ارشاد و منابع انسانی این دانشگاه دارد.

وی بیان کرد: اگر دانشگاه پیام نور همه مربیان قرآنی خود را بسیج کند برای ترویج فرهنگ قرآن و اسلام با کمبود استاد روبرو است که با امضای این تفاهم نامه این مشکل برطرف می شود.

وی عنوان کرد: تربیت مربی قرآن، نشست های تخصصی با رویکرد سبک زندگی در فراهم سازی بستر نرم افزاری آموزش سراسری قرآن از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید