امنیت کشور مرهون اقتدار دفاعی و استخوان‌های شهدا است/ ایران در موازنه قدرت با دشمنان دست برتر دارد

0

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر دارای اقتدار بازدارنده نبودیم قدرت‌های بزرگ مسیر دیپلماسی را در ارتباط با کشور ما انتخاب نمی‌کردند.

پزشک پل شفابخش خدا و بشر

وی اخلاق را رمز موفقیت و طهارت تمام حوزه ها از جمله پزشکی خواند و افزود: اخلاق درمانی به عنوان شاخه ای از علم پزشکی در دنیای امروز درحال بررسی برای ورود به عرصه درمان است.

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران استخوان های شهدا را ستون های عزت، آرامش، پیشرفت و امنیت ایران کنونی خواند و ادامه داد : این استخوان ها امروز همچنین ستون مستحکم تمدن اسلامی در حال ساخت محسوب می شود. 

وی با بیان اینکه تمام تفکر قدرت های جهانی شریک در 8 سال جنگ تحمیلی، بر شکست نظام نوپای جمهوری اسلامی دلالت میکرد، اظهار کرد: هیچ یک از نهادها و ساختارهای کشوری آمادگی مقابله با چنین جنگی را نداشتند در حالی که تمام اقشار جامعه از جمله پزشکان قبول مسئولیت کردند و با رشادت های خود در خط مقدم جبهه حماسه ای بی نظیر را رقم زدند.

وی عنوان کرد:‌ شهدای دفاع مقدس از چهره‌هایی هستند که اهل آسمان بیش‌تر از اهل زمین آنها را شناخته و پزشکان و پرستاران این دفاع مقدس نیز در زمره آنها قرار می‌گیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه احیا، بازگرداندن به زندگی بوده و تفویض الهی بوده گفت: وقتی ما در جنگ غافلگیر شدیم، هیچ‌یک از نهادهای کشور برای اداره این جنگ آماده نبودند و تصور جهان این بود که نظام نوپای ایران نخواهد توانست مقابل ائتلاف عملی جهانی ایستادگی کند.

سردار سلامی اضافه کرد: جامعه پزشکی ما هم برای ورود به این عرصه شگفت‌انگیز آمادگی لازم را نداشت، ولی آنچه سبب شد پزشکان بار این مسئولیت را به دوش بکشند و مطب و آسایش را رها کنند، غیرت دینی، شعور باطنی و فهم عمیق آنها بود.

وی افزود: انسان شخصیتی وسعت‌پذیر دارد و ذهن و قلب دو عنصر تشکیل‌دهنده هویت حقیقی انسان هستند و پزشکان با ذهن و مهارت، تخصص و نگاه حرفه‌ای عمل کردند.

سردار سلامی عنوان کرد: جنگ‌ها سرنوشت آتی ملت‌ها را می‌سازند، بعد از جنگ جهانی اول، سرنوشت جهان اسلام تحت سیطره فرانسه و انگلستان قرار می‌گیرد و رژیم صهیونیستی فرصت حضور می‌یابد.

وی گفت: استثنایی‌ترین جنگ قرن بیستم، جنگ تحمیلی ایران بود؛ چراکه کشوری تازه به استقلال‌رسیده تحت‌فشار سیاسی و تحریم تسلیحاتی قرار گرفت. جنگی که مدیریت آن را آمریکا و شوروی برعهده داشت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران جنگ تحمیلی را استثنایی‌ترین جنگ تاریخ اسلام بعد از عاشورا عنوان کرد و گفت: جنگ تحمیلی تنها جنگی بود که همه سرزمین‌های اشغال‌شده حین عملیات نظامی بازپس گرفته شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بازدارندگی کشور ما مرهون مقاومت پایان‌ناپذیر جنگ تحمیلی است، دشمن از کار خود دست نکشیده و ما با ادبیات مقاومت و ایستادگی از دفاع مقدس آموخته‌ایم که چگونه باید برخورد کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: ما متوجه شده‌ایم که تنها راه سعادت و بقای جامعه از مسیر جهاد عبور می‌کند و امروز ایران اسلامی از هر زمان دیگری در میدان موازنه قدرت با دشمنان خود دست برتر را دارد.

سردار سلامی بابیان اینکه همه منافع و اهداف راهبردی دشمنان را شناسایی کرده‌ایم، افزود: از شرق مدیترانه تا قلب سرزمین‌مان زیرساخت مکمل ایجاد کرده و در هر نقطه که بخواهیم می‌توانیم با دشمن بجنگیم و این حقیقتی است که از دوران دفاع مقدس حاصل شده است.

وی تأکید کرد: اگر امروز سیاست قدرت‌های بزرگ با توقف روبه‌رو شده، ناشی از ریشه‌های مقاومت است که از احساس قلب و ضمیر ملت ایران جان گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: تقریباً 360 درجه پیرامون کشور ما با عمق هزار کیلومتر جهنم آتش بوده ولی ایران واقعاً موقعیت آرام دارد و این مسئله را به برکت اقتدار دفاعی ما و حکمت‌های قلب رهبر انقلاب دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید