امکانات علمی پژوهشی دانشجویان افزایش می‌یابد

0

وزیر علوم گفت: امکانات علمی پژوهشی دانشجویان دانشگا‌ه‌های سراسر کشور در جهت رشد بار علمی کشور در سال آینده افزایش می‌یابد.

فرهادی وزیر علوم در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  مبنی بر برنامه‌ حضور خود در دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: دیدار با اساتید، دانشجویان و معرفی سبحان‌الهی به عنوان رئیس جدید دانشگاه و همچنین افتتاح آزمایشگاه مرکزی خوارزمی برنامه اصلی من برای حضور در اینجا است.

وی بیان کرد: وزارت علوم درصدد تکمیل شبکه‌های آزمایشگاه کشور تحت عنوان شاعا بوده و 120 مرکز آزمایشگاه مرکزی به صورت همزمان در سراسر کشور در حال راه اندازی است.

وزیر علوم با بیان این که ما در حال تجهیز امکانات آزمایشگاهی هستیم، افزود: ما در حال احداث آزمایشگاهی با تمام تجهیزات پیشرفته در زمینه‌های مختلف در دانشگاه خوارزمی هستیم تا خدمات آن هم به دانشجویان داخلی و هم در اختیار سایر ارگان‌های آموزشی و پژوهشی قرار گیرد.

فرهادی ابراز داشت: با کلنگ زنی این مرکز آموزشی برنامه ویژه‌ای برای نوسازی آزمایشگاه‌های سایر دانشگاه‌ها داریم و من این مطلب را بگویم که خوابگاه‌های زیادی به کمک خیرین و اعتبارات دولتی  استانی در حال بازسازی است.

وی ادامه داد: ساخت آزمایشگاه‌ها و تکمیل فضاهای آموزشی از جمله اقدامات صورت گرفته در زمینه افزایش تعداد آزمایشگاه‌های مرکزی است.

وزیر علوم با بیان این که ساخت آزمایشگاه‌های مرجع در سطح ملی و بین المللی مطرح است، تصریح کرد: تاسیس این آزمایشگاه‌ها در جهت استفاده دانشجویان داخلی و بین المللی است.

فرهادی تاکید کرد: عیدی ما به دانشجویان افزایش امکانات آموزشی و تجهیزات علمی برای آموزشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و پارک‌های فناوری است، به طوری که فعالیت‌های آموزشی 1.2 درصد افزایش می‌یابد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ارتباط علمی با سایر کشورها به گونه‌ای افزایش می‌یابد که دانشجویان می‌توانند بخشی از دوران آموزشی خود را در مراکز معتبر سایر کشورهای دنیا بگذرانند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید