امکان اجاره حیاط مدرسه در صورت حفظ چارچوب آموزشی

0

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ اجاره حیات مدرسه در صورتی که به فرآیند آموزش صدمه نزند امکان پذیر است.

حجت السلام و المسلمین مصطفی ناصری زنجانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، در خصوص اجاره‌ی حیاط به ارگان‌های دیگر گفت: در تمام مناطق و محلات کشور مکان مناسب ورزشی برای ساکنان وجود ندارد اما مدارس در سراسر کشور و مناطق وجود دارد، لذا پس از اتمام ساعت کاری مدارس که معمولاً دربازه زمانی دو یا سه بعد از ظهر است، به فعالیت‌های ورزشی اختصاص می‌یابد. 
 
وی با بیان اینکه حیاط مدرسه برای ایجاد شور و نشاط در محلات انجام می‌شود، اظهار کرد: در این راستا مذاکراتی با شهرداری و وزارت ورزش انجام شده تا حیاط مدارس در ساعاتی که مدرسه تعطیل است، در اختیار این نهاد قرار داده شود. 
 
ناصری اظهار کرد: چنانچه برنامه ورزشی در نظر گرفته شده باشد و فضای مدرسه هم امکان برگزاری این برنامه را داشته باشد، با توجه به ملاحظات موجود با این امر میسر می‌شود. 
 
معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش گفت: اجاره حیاط مدرسه در صورتیکه به مسئولیت اصلی مدرسه یعنی آموزش صدمه نزند، انجام می‌شود و به دلیل آنکه آموزش و پرورش مالک مدارس است امکان این اجاره وجود دارد. 
 
وی افزود: این طرح اکنون مطرح شده و در آستانه اجرایی شدن قرار دارد. 
 
انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید