امکان مذاکرات هسته ای بین “پاکستان و آمریکا” وجود ندارد

0

خبرگزاری میزان – برخی منابع دیپلماتیک پاکستان خبر داده اند که در سفر «راحیل شریف» رئیس ستاد ارتش پاکستان به آمریکا هیچ گونه مذاکراتی در مورد مسئله ی هسته ای صورت نخواهد گرفت.

امکان مذاکرات هسته ای بین به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از «داون نیوز»،امکان حضور وزیر دفاع هند در بازه زمانی سفر راحیل شریف به آمریکا نیز هست و این در حالی است که چندی پیش  تاریخ سفر وزیر دفاع هند و دیداروی با “اشتون کارتر” همتای آمریکایی اش ۹ و ۱۰ دسامبر ذکر شده بود.
 
رسانه های پاکستان هم چنین بیان کردند: اگر در این سفر از سوی طرف آمریکایی مسئله هسته ای مطرح شود پاکستان نیز در جواب به «واشنگتن» یادآوری خواهد کرد که دکترین هسته ای هند، پاکستان را وادار به هسته ای شدن کرده است و پاکستان برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید احتمالی از سوی هند، ناگزیر به داشتن سلاح هسته ای است.
 
 با توجه به در گیری بین هندو پاکستان در مرزهای کشمیر و احتمال شدت گرفتن این درگیری ها و هر گونه جنگ احتمالی بین این دو کشور پاکستان سلاح های اتمی اش را تنها راه دفاع در برابر هند مطرح می کند.
 
اما از دیگر سو به گزارش رسانه های آمریکایی در سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان به واشنگتن، دولت آمریکا بر دوباره مطرح کردن مسئله هسته ای پاکستان و توافق بر محدودیت برنامه هسته ای این کشور تاکید شدیدی دارد.
 
هم چنین این رسانه ها بیان داشته اند که ترس پاکستان از احتمال تهدید از سوی هند بی اساس است.
 
اما به گفته منابع دیپلماتیک  پاکستان هم اکنون در ایالت «راجستان» هند ۲۱ گروه از ارتش هند در حال اجرای رزمایش برای  کسب آمادگی در جنگ علیه پاکستان هستند.
 
این منابع دیپلماتیک در ادامه بیان  داشتند که توافق آمریکا و پاکستان در خصوص مسئله هسته ای دوطرفه نخواهد بود و برنامه هسته ای پاکستان برای مقابله با هر گونه تهدید احتمالی از سوی هند تدارک دیده شده است و در این زمینه تنها هند است که می تواند نگرانی های  «اسلام آباد» را کاهش دهد.
 
 آنها در ادامه تصریح کردند: که محور اصلی  سفر راحیل شریف مسئله افغانستان است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید