امید: در زمینه اجرای نظام ارزیابی با کسی رودربایستی ندارم/ یک میلیون صندلی خالی دانشگاهی در سال 94

0

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: براساس اسناد بالادستی طرح آمایش آموزش عالی و نظام جامع ارزیابی در همه مراکز علمی کاربردی صورت می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، روشن معاون پارلمانی وزارت علوم در حاشیه مراسم توجیه و معارفه رییس جدید دانشگاه علمی کاربردی گفت: عزل و نصب مدیران دانشگاهی با توجه به اقتضاهای زمانی برای اداره بهتر این مراکز صورت می گیرد و این به معنای رضایت نداشتن مقام عالی وزارت از رییس دانشگاه قبلی نبوده و  وزارت علوم آموزش عالی براساس طرح آمایش آموزش عالی این کار را انجام داده است.

وی بیان کرد: براساس ماده 141، دکتر امید در دانشگاه به عنوان سرپرست دو شغله محسوب نمی‌شوند و در مدت 3 ماه تا 6 ماه می‌توانند در این سمت باقی بمانند و جابه‌جایی ایشان هیچ ربطی به بحث ادغام دانشگاه فنی حرفه‌ای با علمی کاربردی ندارد.

در حاشیه این مراسم محمدحسین امید سرپرست فعلی دانشگاه علمی کاربردی در جمع خبرنگاران گفت: این دانشگاه قرار است برنامه راهبردی تدوین شده را براساس اسناد بالادستی اجرا کند و اگر نیاز به بازنگری باشد از نظر ارتقا سطح کیفی دوره‌ها مراتب این ادغام صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: طرح آمایش آموزش عالی براساس اسناد بالادستی صورت می‌پذیرد و این دانشگاه شغل محور بوده و پذیرفتن رشته‌های نظری در  این دانشگاه انجام نمی‌شود.

امید ادامه داد: رشته‌هایی که نظری هستند اغدام می‌شوند و ما سعی می‌کنیم رشته‌های مهارتی کاربردی و شغل‌محور را سرلوحه برنامه‌هایمان قرار دهیم و در چارچوب سیاست‌های تدوین شده در حوزه علمی فناوری قدم برداریم.

امید یادآور شد: در سال گذشته حدود یک میلیون صندلی خالی در دانشگاه‌ها وجود داشت و این به معنای عدم عمل کردن دانشگاه‌های نظری است و آن چه در این دانشگاه اتفاق می‌‌افتد باید براساس رفع کردن نیاز شغلی بازار کار باشد.

وی ادامه داد: برای افزایش کیفیت در دانشگاه‌ها باید یک برنامه‌ریزی درست داشته باشیم و در همان مسیر حرکت کنیم.

وی عنوان کرد: اجرای نظام جامعه ارزیابی که در مراکز صورت می گیرد باید به روزرسانی شود و من در این زمینه با هیچ کس رودربایستی ندارم.

وی گفت: در نظام جامع ارزیابی علاوه بر استادان و دانشجویان سطح کیفی آموزش و فضای آموزشی مدنظر قرار می‌گیرد.

امید تأکید کرد: در جهت توسعه مراکز علمی کاربردی اهدای مجوز رشته‌های جدید در  مراکز منوط به عملکرد آن دانشگاه است و من به عنوان سرباز نظام در خدمت دانشگاه علمی کاربردی هستم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید