انتخاب‌های جذاب برای اقامت در قشم (بهترین انتخاب مورد آخر!)

0

اقامت در قشم دغدغه بسیاری از مسافرینی است که قصد سفر به قشم را دارند.

در قشم به روشهای مختلف میتوان اسکان موقت داشت.

ارزانترین راه این است که چادر بزنیم. در قشم مکانهای زیادی برای چادر زدن تحت عنوان کمپ آماده سازی شده که مخصوص چادر زدن است و امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، آبخوری، زمین صاف و سیمانی جهت چادر زدن دارد. کمپ هامون و پارک زیتون در قشم و کمپ پارک هلر در هلر و کمپ درگهان از این دست است.

البته امنیت قشم بالاست و شما به خصوص اگر کول‌گرد یا همان هیچهایکر باشید، می‌توانید هرکجا که دوست داشتید چادر بزنید.

یکی از روشهای اِسکان مانند بقیه مناطق گردشگری، رزرو هتل است. در قشم هتل های زیادی وجود دارد که بسته به امکانات و مکان قرارگیری آن‌ها و فصول مختلف سال، قیمتهای متفاوتی دارند.

هتل و هتل آپارتمان های قشم معمولاً کیفیت خوبی دارند و تمیز هستند. هتل های 3 ستاره می‌توان به هتل مارینا2 و هتل بهشت و هتل شمس و هتل کیمیا نام برد. هتل های 4 ستاره در حال حاضر هتل ارم و هتل خلیج فارس و هتل آرتا اشاره کرد.

به تازگی البته دو هتل چهار ستاره دیگر نیز در محدوده بازار سیتی سنتر قشم احداث شده‌اند.

هتل آپارتمان های قشم شامل شادناز، پلاس، سفیر، آدینه، قباد و … هستند.

یکی دیگر از روش‌های اقامت مانند هر شهر دیگر، اجاره سوئیت است. اگر تعداد شما زیاد باشد، هزینه‌های شما سرشکن شده و یک اقامت به صرفه خواهید داشت. این مورد بیشتر برای افرادی است که صرفا قصد خرید دارند نه گشت و گذار در جاهای دیدنی قشم.

یکی از روشهای اقامت در قشم که بسیار هم مورد تأکید ماست استفاده از خانه‌های بوم گردی است. خانه‌های بوم گردی به خانه‌های محلی گفته می‌شود که توسط مردم محلی اداره می‌شود و معمولاً تم سنتی همان مناطق را دارند.

با اقامت در خانه‌های بوم گردی می‌توان از نزدیک با مردم قشم در تعامل بود و فرهنگ و روش زندگی مردم را از نزدیک حس کرد. اقامتگاههای بومگردی معمولاً در روستاها قرار دارند و توسط مردم همان روستا و معمولاً خانوادگی اداره می شوند. در خانه‌های بوم گردی می‌توانید انواع غذاهای محلی و دریایی سفارش دهید و میل کنید. معمولاً تورهای گردشگری برای گردشگری در جزیره قشم و جاهای دیدنی قشم دارند.

خوبی این اقامتگاه‌ها این است که درآمد حاصل از گردشگری مستقیما به جیب مردمان محلی قشم می‌رود. چه خوب است که برای ماجراجویی هم که شده، یک شب را در این اقامتگاه‌ها بگذارنید تا هم حس کنجکاوی شما ارضا شود و هم کمکی باشد به رشد اقتصادی جوامع محلی این جزیره زیبای کشورمان.

منبع سایت قشم گردی

پاسخ دهید