انتخاب آیت‌الله جنتی و بطلان «پروپاگاندای گوبلزی»

0

انتخاب آیت‌الله جنتی و بطلان «پروپاگاندای گوبلزی»به گزارش فضای مجازی خبرگزاری میزان،«یوزف گوبلز»، وزیر تبلیغات آلمان نازی و تئوریسین «دروغ بزرگ» بود. گوبلز به واسطه این نظر خود چنان مشهور شد که عبارت «دروغ گوبلزی»، به عبارتی شناخته‌شده در عرصه سیاست بدل گردید.

یوزف گوبلز بر این باور بود که دروغ وقتی خیلی بزرگ باشد، کسی را یارای انکار آن نیست؛ پس در عرصه سیاست می‌توان با دروغ‌های بزرگ افکار عمومی را اقناع کرد.

با رسیدن پای ارتش سرخ شوروی به برلین، گوبلز خودکشی کرد و از دنیا رفت اما دروغ گوبلزی، از عرصه سیاست رخت برنبست و دقیقا تا همین امروز هنوز استفاده می‌شود.

پس از انتخابات هفتم اسفند مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، یک جریان خاص سیاسی چنان گوبلزوار ادعای پیروزی کرد که گویا مجلسین به‌طور کامل به‌دست آنها افتاده است. «تکرار می‌کنم»‌های عده‌ای چنان فضای مجازی را پر کرد که دود هوای شهر تهران را در روزهای زمستانی پر می‌کند. آنان ادعا می‌کردند که لیست امید آنهاست که انتخابات را یکسره برده و پیروزی در کامشان شیرین شده است.

اما امروز، کسی با 51 رای موفق به کسب کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری شد که جریان مزبور تمام تلاشش را کرد مانع ورود وی به مجلس خبرگان رهبری شود.  این پیروزی آب سردی بود بر آتشی که گوبلزهای وطنی برافروخته بودند تا به افکار عمومی بقبولانند که در تمام ایران به پیروزی بزرگی دست یافته‌اند، نه فقط در تهران.

از ترکیب مجلس شورای اسلامی هم چنین برمی‌آید که کاندیدای اصلی جریان اصلاحات برای تصدی ریاست مجلس، با موانع جدی روبروست و احتمالا شخص دیگری کرسی ریاست مجلس را به دست خواهد آورد.

درست است که لیست امید در تهران پیروزی قابل توجهی به‌دست آورد و درست است که در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، برخی چهره‌های بزرگ جریان انقلابی در تهران موفق به ورود به مجلس خبرگان نشدند اما ترکیب نهایی خبرگان به‌گونه‌ای بود که سرلیست امید در تهران حتی به خود زحمت نامزدی ریاست خبرگان را هم نداد، چون از نتیجه آگاه بود.

وقتی چنین باختی با ابزارهای تبلیغی به آن پیروزی موهوم بدل می‌شود، شاید حتی تن گوبلز هم در قبر بلرزد. از سوی دیگر، این واقعیت خود را به رخ می‌کشد که ارزش تبلیغات و نفوذ در افکار عمومی در دنیای امروز تا چه حد بالاست و تا چه حد باید خود را برای این عرصه آماده کرد. این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در جامعه پساصنعتی به یک ابزار قدرت تبدیل شده‌اند، هویت‌ساز شده‌اند و تصویرها را آن‌گونه که ارباب قدرت بخواهند، رقم می‌زنند.

در پس این مرقومه کوتاه، باید «تکرار کرد» که بلاتشبیه، گویا بار دیگر ارتش سرخ به پشت دروازه‌های برلین رسیده است و باز، وقت خودکشی گوبلزهاست.

ریاست آیت‌الله جنتی بر مجلس خبرگان، پیروزی تمام اصحاب انقلاب اسلامی و معتقدین به آن است. اگر عده‌ای خود را یاران حقیقی انقلاب می‌دانند، امروز باید حتما شاد باشند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

منبع:فارس

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید