انتشار اطلاعات جدید پیرامون کنسول NX (بخش نخست: کنسول قابل حمل ترنسفورمرز محور با تکیه بر میراث کارتریج)

0

انتشار اطلاعات جدید پیرامون کنسول NX (بخش نخست: کنسول قابل حمل ترنسفورمرز محور با تکیه بر میراث کارتریج)

در شرایطی که کمپانی نینتندو هنوز هم هیچ تمایلی به انتشار اطلاعات رسمی از کنسول NX نشان نمی دهد و زمان رو نمایی از این کنسول جدید همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، شایعات موجود پیرامون کنسول NX هر روز رنگ و بوی تازه ای به خود می گیرد. در راستای تکمیل شایعات گوناگون موجود پیرامون کنسول مرموز نینتندو، به تازگی شاهد انتشار اطلاعات تازه ای در رابطه با ماهیت این کنسول هستیم که به نظر می رسد از طریق برخی منابع موثق نزدیک به کمپانی نینتندو در اختیار علاقه مندان به کنسول NX قرار داده شده است. اطلاعاتی که برای آگاهی یافتن از چند و چون آن ها می توانید ما را در ادامه ی مطلب پیش رو همراهی نمایید.

بر اساس این اطلاعات جدید، کنسول NX یک کنسول قابل حمل خواهد بود که از یک صفحه نمایش اختصاصی بهره می برد و در بدو امر می توان آن را یک کنسول دستی به شمار آورد. با این حال ماهیت کنسول NX تنها در قالب یک کنسول دستی صرف خلاصه نمی شود و می توان آن را به عنوان یک کنسول خانگی نیز به کار برد. به عبارت بهتر استفاده کنندگان از کنسول NX از این امکان برخوردار خواهند بود تا در صورت تمایل، این کنسول جدید را به تلویزیون های اچ دی متصل کرده و آن را در قامت یک کنسول خانگی به کار ببرند. در این شرایط می توان دو بخش مربوط به کنترلر های های حرکتی و همچنین دکمه های عملیاتی کنسول NX (که به سان کنسول های دستی در دو سوی این ابزار قرار دارند) را از دو طرف کنسول NX جدا کرده و با اتصال آن ها به یکدیگر، این مجموعه ی به هم پیوسته را در قامت کنترلر این کنسول هیبریدی استفاده کرد. به این ترتیب شکل ظاهری کنسول NX به هنگام کاربرد آن در قالب یک کنسول خانگی، از قامت یک کنسول دستی خارج شده و به قالب ابزاری تبلت مانند در می آید. در واقع از اطلاعات جدید منتشر شده پیرامون کنسول NX این گونه بر می آید که این کنسول جدید همانند ربات های تغییر شکل دهنده ی حاضر در مجموعه انیمیشن های ترنسفورمرز ، از قابلیت تغییر شکل بر خوردار بوده و به راحتی می تواند از قالب یک کنسول دستی قابل حمل به شکل یک کنسول خانگی همراه با کنترلر در بیاید. از سوی دیگر با تبدیل کنسول NX از حالت کنسول دستی به کنسول خانگی و جدا شدن بخش های مربوط به کنترلر های حرکتی و دکمه های عملیاتی از دو طرف آن، این امکان برای استفاده کنندگان از کنسول NX فراهم خواهد آمد تا عناوین محبوب خود را به شکل دو نفره (در حالت تبدیل NX به یک کنسول خانگی) تجربه نمایند.     

 nx

با این حال به نظر می رسد که علاوه بر بهره گیری از معماری مدرن و ترنسفورمرز محور یاد شده، طراحان کنسول NX در کمپانی نینتندو به منظور طراحی چگونگی تغذیه شدن این کنسول جدید توسط بازی های کامپیوتری مختلف، نگاهی هم به گذشته داشته اند. به این معنی که از قرار معلوم و بر طبق برخی شایعات موجود، کنسول جدید کمپانی نینتندو پس از سال ها قرار است دوباره از کارتریج به عنوان  روش مرتبط شدن با بازی های اختصاصی خود استفاده نماید. در واقع پس از کنسول Nintendo 64 دیگر هیچ کدام از کنسول های خانگی شرکت نینتندو از وجود کارتریج برای ارتباط با بازی های خود بهره نگرفته اند و در این میان کنسول NX نخستین کنسولی خواهد بود که پس از گذشت چند سال قرار است دوباره از وجود کارتریج های بازی بهره بگیرد (البته اگر کنسول NX را یک کنسول خانگی قلمداد نماییم). در این میان بر اساس تایید برخی از منابع نزدیک به نینتندو، کنسول NX این توانایی را خواهد داشت تا از وجود کارتریج های 32 گیگا بایتی استفاده نماید که این رقم در قیاس با حجم فعلی بسیاری از بازی های روز، گستره ی وسیعی از فرضیه های پیشین مطرح شده در رابطه با قدرت سخت افزاری کنسول NX را به چالش کشیده و آن ها را کم رنگ جلوه می دهد. فرضیه ها و احتمالاتی که با توجه به نکات جدید منتشر شده در رابطه با مشخصات سخت افزاری کنسول NX بیش از پیش رنگ می بازند و به نظر می رسد که کنسول NX (به لحاظ ماهیت اصلی و ساختاری خود) آن محصولی نیست که پیش از این در رابطه با آن تبلیغات متعددی از سوی بسیاری از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری مطرح می شد. در بخش دوم این مطلب که تا ساعاتی دیگر آن را از نظر خواهید گذراند، نگاهی به مشخصات سخت افزاری احتمالی کنسول NX خواهیم داشت و با ماهیت اصلی این کنسول جدید و هدف اصلی کمپانی نینتندو از طراحی و تولید آن آشنا خواهیم شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید