انتشار اطلاعات مدل هایی از گلکسی اس 7 با پردازنده های 10 هسته ای مدیاتک

0

انتشار اطلاعات مدل هایی از گلکسی اس 7 با پردازنده های 10 هسته ای مدیاتک

در روزهای اخیر اطلاعات متعددی درباره دو گوشی از ال جی و HTC با پردازنده های ضعیف تر منتشر شده اند که نشان دهنده رویکرد شرکت ها برای عرضه دستگاه هایی با قیمت های پایین تر می باشد. اما خبر تلاش سامسونگ برای ساختن چنین دستگاه هایی و البته استفاده نکردن از پردازنده های 652 اسنپ دراگون کمی غیر منتظره و عجیب بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در Geekbench دو دستگاه سامسونگ با همان نام گلکسی اس 7 در بنچمارک این وب سایت مشاهده شده اند که جالب ترین نکته درباره آنها پردازنده این دستگاه ها می باشد. بر خلاف گلکسی اس 7 اصلی که با استفاده از دو پردازنده اسنپ دراگون 820 و Exynos 8890 روانه بازار شده، این دستگاه ها با کد SM-G930W8 احتمالا دارای پردازنده های Helio X20 یا Helio X25 مدیاتک می باشند. البته این دو مدل چیپ از نظر سخت افزاری دارای مشخصات یکسان بوده و تنها تفاوت بین آنها فرکانس کاری بالاتر مدل X25 است. نکته جالب توجه دیگر آن است که هنوز هیچ کدام از این پردازنده ها به صورت تجاری در تلفن های هوشمند مورد استفاده قرار نگرفته اند و بر اساس اطلاعیه های مدیاتک اولین گوشی ها مجهز به این دو مدل در ماه آوریل روانه بازار خواهند شد.

بنچمارک ها نشان می دهند دستگاهی که دارای پردازنده X20 بوده از 3 گیگابایت حافظه RAM استفاده می کرده و نتایج ثبت شده توسط آن اندکی پایین تر از گوشی گلکسی اس 7 با پردازنده اگزینوس است. در طرف دیگر مدل دارای پردازنده X25 نتایجی یکسان با مدل اگزینوسی S7 داشته است. با این حال هنوز نمی توان با قطعیت درباره آنکه این دستگاه ها چه زمانی معرفی خواهند شد و آیا نام نهایی آنها نیز S7 خواهد بود یا خیر صحبت کرد. احتمالا در روزها و هفته های آینده خبرهای بیشتری درباره مدل های جدید سامسونگ خواهیم شنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید