انتشار تصویر جدیدی از بازی Yakuza 6

0

انتشار تصویر جدیدی از بازی Yakuza 6

علاقه مندان به مجموعه بازی های یاکوزا سال گذشته و در جریان برگزاری نمایشگاه بازی های کامپیوتری توکیو (Tokyo Game Show) شاهد تایید رسمی خبر ساخته شدن هفتمین نسخه از سری بازی های یاکوزا یعنی بازی Yakuza 6 بودند. البته از آن زمان تا کنون هیچ اطلاعات تازه ای از زیر و بم این بازی توسط سازندگان آن یعنی اعضای شرکت سگا در اختیار علاقه مندان به بازی Yakuza 6 قرار نگرفته است و اطلاعات موجود در این زمینه بسیار مختصر و نا چیز هستند. با این حال به تازگی شاهد انتشار تصویر جدیدی از بازی Yakuza 6 هستیم که به نسخه ی نهایی این اثر مربوط می شود و از این توانایی بر خوردار است تا چشم انتظاران بازی Yakuza 6 را نسبت به کیفیت گرافیک فنی نسخه ی نهایی این بازی حسابی امیدوار گرداند.

تصویر جدید منتشر شده از بازی Yakuza 6 به قهرمان اصلی حاضر در این بازی یعنی کازوما اختصاص دارد و چهره ی او را از فاصله ای بسیار نزدیک به نمایش در آورده است. نکته ی قابل توجهی که در این تصویر وجود دارد ارتقا یافتن کیفیت کلی مدل چهره ی کازوما نسبت به چهره ی او در نسخه ی دمویی است که چندی پیش از بازی Yakuza 6 در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار گرفته بود. در واقع آن دسته از علاقه مندان به مجموعه بازی های Yakuza که در ماه نخست از سال جاری میلادی موفق به تجربه ی نسخه ی ژاپنی از بازی Yakuza: Kiwami (نسخه ای باز سازی شده از نخستین عنوان حاضر در سری بازی های یاکوزا) شده بودند توانستند با بازی Yakuza 6 نیز در قالب یک دموی مختصر و قابل بازی دیدار نمایند. دمویی که به نخستین مراحل از ساخت بازی Yakuza 6 اختصاص داشت و بخش هایی از گیم پلی این اثر (در مراحل ابتدایی طراحی آن) را برای چشم انتظاران این بازی به تصویر می کشید. با این حال سازندگان بازی Yakuza 6 در همان زمان هم به اعلام این نکته پرداخته بودند که کیفیت نسخه ی نهایی این بازی در تمامی بخش های موجود بسیار بیشتر از موارد به تصویر کشیده شده در دموی مذکور خواهد بود. حال با انتشار تصویر جدیدی از چهره ی شخصیت کازوما علاقه مندان به بازی Yakuza 6 می توانند از این این موضوع خاطر جمع باشند که وعده های داده شده از سوی شرکت سگا در رابطه با ارتقای کیفیت نسخه ی نهایی بازی Yakuza 6 نسبت به نسخه ی دموی این اثر لا اقل در رابطه با بخش گرافیک فنی این بازی کاملاً صدق می کند و کیفیت دیداری نسخه ی نهایی از بازی Yakuza 6 بسیار بهتر از کیفیت موجود درنسخه ی دموی این اثر خواهد بود.

 yakuza6

در این تصویر می توان به شکل راحت تری به مقایسه ی کیفیت مدل چهره ی کازوما در نسخه ی دمو و نسخه ی نهایی از بازی Yakuza 6 پرداخت. تصویر بالا همان تصویری است که به تازگی از بازی Yakuza 6 منتشر شده است و تصویر پایین نیز به نسخه ی دمو از بازی Yakuza 6 (نسخه ای که در بازی Yakuza: Kiwami وجود داشت) اختصاص دارد

 

تا کنون هیچ اطلاعات مفصل و کاملی از ساختار گیم پلی و داستان بازی Yakuza 6 در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار نگرفته است و عمده اطلاعات موجود در این زمینه تنها از طریق همان نسخه ی دمویی که به آن اشاره شد به دست آمده است. بر اساس این اطلاعات قهرمان اصلی داستان بازی Yakuza 6 همچنان شخصیت کازوما (شخصیت اصلی حاضر در نسخه های پیشن از مجموعه بازی های یاکوزا) خواهد بود و در بازی Yakuza 6 بار دیگر شاهد ماجراجویی های شکل گرفته توسط او در دنیای زیر زمینی مافیای کشور ژاپن هستیم. با این حال در حال حاضر هیچ جزییات دیگری از داستان بازی Yakuza 6 و سایر شخصیت های حاضر در این بازی در دست نیست (البته گفته می شود که شخصیت تاکشی کیتانو نیز در داستان این بازی حضور خواهد داشت). از سوی دیگر به نظر می رسد که هسته ی اصلی گیم پلی بازی Yakuza 6 همچنان به موارد مشابه در نسخه های پیشین این مجموعه وفادار خواهد بود و حتی شکل کلی مبارزات این بازی نیز تغییرات بنیادینی را نسبت به نسخه های پیشین سری بازی های یاکوزا به خود نخواهد دید. در این میان هواداران سر سخت بازی Yakuza 6 می توانند در تاریخ بیست و ششم ماه ژوییه (حدود یک ماه دیگر) اطلاعات تازه ای را در رابطه با زیر و بم این بازی کسب کنند. چرا که در این تاریخ اعضای شرکت سگا (سازندگان بازی Yakuza 6) به برگزاری رویداد ویژه ای برای این بازی خواهند پرداخت و طی برگزاری آن به نکات مهمی در رابطه با موارد گوناگونی نظیر شخصیت های حاضر در بازی Yakuza 6 ، شهر ها و لوکیشن های مختلف موجود در این بازی و تاریخ انتشار این اثر در کشور ژاپن اشاره خواهند کرد. در واقع بازی Yakuza 6 نیز همانند نسخه های پیشین این مجموعه ابتدا در کشور ژاپن عرضه خواهد شد و زمان انتشار نسخه ی غیر ژاپنی این بازی به طور دقیق مشخص نیست. به عنوان مثال نسخه ی غیر ژاپنی از بازی Yakuza 0 که در واقع پیش در آمدی بر داستان نسخه های اصلی از سری یاکوزا محسوب می شد و سال گذشته در کشور ژاپن در اختیار علاقه مندان به دو کنسول پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4 قرار گرفت هنوز به بازار عرضه نشده است و فرآیند انتشار آن در تاریخ نا معلومی از سال 2017 میلادی محقق خواهد شد. سرنوشتی که احتمالاً در انتظار بازی Yakuza 6 نیز خواهد بود و علاقه مندان به تجربه ی نسخه ی غیر ژاپنی این بازی هم به احتمال فراوان باید نسبت به همتایان ژاپنی خود انتظار بیشتری را متحمل شوند. هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار بازی Yakuza 6 توسط سازندگان آن اعلام نشده است و در حال حاضر تنها از پاییز امسال به عنوان محدوده ی زمانی تعیین شده برای عرضه شدن این بازی یاد می شود. ضمن این که بازی Yakuza 6 به شکل انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید