انتشار جزئیاتی جدید از Helio X30 مدیاتک

0

انتشار جزئیاتی جدید از Helio X30 مدیاتک

کمپانی مدیاتک اخیرا دورخیز بلندی برای تبدیل شدن به اولین تولیدکننده پردازنده های موبایل انجام داده و بزرگترین تلاش این شرکت در راستای رسیدن به این عنوان، چیپست Helio X20 است. همان طور که می دانید Helio X20 دارای پردازنده 10 هسته ای است که با آرایش دو هسته Cortex-A72 در فرکانس 2.2 گیگاهرتز و دو مجموعه چهار هسته ای شامل پردازنده های Cortex-A53 در فرکانس های 2 و 1.4 گیگاهرتز فعالیت می کند. هنوز به صورت عملی و نهایی این پردازنده مورد استفاده قرار نگرفته که اخبار جدیدی درباره نسل بعدی پردازنده های مدیاتک منتشر شده است. آن طور که در گزارشات آمده، چیپ جدید نیز به صورت 10 هسته ای خواهند بود اما هسته های مورد استفاده آن شاهد تغییراتی خواهند شد.

به گفته این منابع، Helio X30 دارای چهار هسته Cortex-A72 برای فعالیت های نیازمند توان بالای پردازشی با فرکانس 2.5 گیگاهرتز، دو هسته Cortex-A72 در فرکانس 2 گیگاهرتز، دو هسته Cortex-A53 در فرکانس 1.5 گیگاهرتز و دو هسته Cortex-A35 (که اخیرا معرفی شده اند) در فرکانس 1 گیگاهرتز می باشد. همچنین بر اساس سایر جزئیات منتشر شده، Helio X30 از حافظه RAM به صورت LPDDR4 پشتیبانی خواهد کرد و با خود از جدیدترین و قوی ترین پردازنده های گرافیکی ARM یعنی Mali-T880 استفاده می کند.

همان طور که اشاره شد، Helio X20 در اوایل سال 2016 وارد بازار می شود و احتمالا HTC یا هواوی اولین استفاده کنندگان آن خواهند بود. باید دید سبک جدید مدیاتک در استفاده از پردازنده های 4گانه چه نتایجی با خود به همراه دارد و آیا می تواند در برابر مدل های جدید Exynos از سامسونگ و اسنپ دراگون از کوالکام خودی نشان دهد یا خیر.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید