انتشار نسخه ی نهایی اندروید 7.0 نوگا از امروز

0

انتشار نسخه ی نهایی اندروید 7.0 نوگا از امروز

به طور معمول، سنت گوگل برای عرضه ی نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید به گونه ایست که همراه با نکسوس های جدید، نسخه ی جدید این سیستم عامل برای دیگر دستگاه های اندرویدی سازگار نیز منتشر میشود. احتمالا در ماه های آینده نکسوس های جدید که توسط اچ تی سی تولید شده اند معرفی خواهند شد. اما در حالی که انتظار داشتیم چنین روالی برای سال جاری نیز برقرار باشد، گوگل سنت شکنی کرده است و پیش از موعد مقرر و قبل از رونمایی نکسوس های جدید، انتشار نسخه ی رسمی اندروید 7.0 را آغاز کرده است. همراه ما باشید.

از امروز دستگاه های نکسوسی از جمله نکسوس 6 پی هواوی، نکسوس 5 اکس ال جی و نکسوس 6 موتورولادر کنار تبلت های نکسوس 9 و Pixel C بروزرسانی نسخه ی جدید اندروید را به صورت OTA دریافت خواهند کرد. دستگاه پخش دیجیتال نکسوس و گوشی 50 دلاری Android One گوگل نیز شامل این بروزرسانی خواهند شد.

اگر از کاربرانی بوده باشید که آخرین نسخه ی آزمایشی اندروید 7.0 نوگا را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید، مطمئنا شاهد تفاوت های چندانی نخواهید بود. نسخه ای که گوگل از اندروید 7.0 در ماه می و پس از مراسم Google I/O 2016 در اختیار کاربران گذاشت، از پایداری بسیار خوبی برخوردار بود و تقریبا چیزی از نسخه ی نهایی که از امروز شروع به انتشار شده است، کم ندارد. اندروید نوگا شامل ویژگی های جدید بسیار زیادیست که این سیستم عامل را بیش از پیش غنی میکند. در حالی که در نسخه ی 6.0 و حتی قبل از آن نیز از نظر تنوع ویژگی اندروید به یک بلوغ خاص رسیده بود، گوگل در جدیدترین نسخه باز هم ویژگی های جدیدی اضافه کرده است و در عین حال برخی ویژگی های قبل را نیز بهبود بخشیده است. اکنون نوتیفیکیشن سنتر اندروید در نسخه ی 7.0 بهینه تر از قبل شده است و به طور مثال دیگر خبری از نمایش نوتفیکیشن های زیاد از یک اپلیکیشن نخواهید بود زیرا که در این نسخه اعلانات به صورت گروهی نمایش داده خواهند شد که باعث میشود نوار اعلانات منظم تری را بر روی گوشی خود داشته باشید.

ویژگی Multi Window در همه ی گوشی های مجهز به این نسخه اضافه خواهد شد. این ویژگی به کاربر اجازه ی اجرای دو برنامه به طور همزمان در کنار یکدیگر را خواهد داد. دقیقا مشابه چیزی که در iOS 9 بر روی تبلت های آیپد دیده بودیم. این ویژگی قطعا لذت چند وظیفگی را به خصوص در گجت های اندرویدی با صفحه ی بزرگ افزایش خواهد داد. لازم به ذکر است پیش از این در رابط کاربری سازندگانی مانند سامسونگ و ال جی ویژگی مشابهی وجود دارد اما در اندروید خالص این ویژگی وجود نداشت. دیگر ویژگی ها نیز مانند Doze Mode که اندروید مارشملو معرفی شد نیز در این نسخه بهبود یافته اند، شخصی سازی بیش از پیش افزایش یافته است و کنترل کاربر بر روی سیستم عامل نیز ارتقا یافته است.

یکی دیگر از ویژگی های اضافه شده در اندروید جدید، اضافه شدن 72 اموجی جدید به آن است. همان طور که گفته شد ویژگی های بیشتری به اندروید نوگا اضافه شده اند اما ویژگی هایی که بیشتر مورد انتظار هستند، عنوان شد. مجددا تکرار میشود که در حال حاضر این بروزرسانی فقط برای دستگاه های نکسوسی ذکر شده است که این فرآیند بروزرسانی نیز احتمالا چند هفته به طول خواهد انجامید.        

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید