انتشار کارنامه داوطلبان مردود آزمون دکتری دانشگاه آزاد از فردا

0

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فردا کارنامه داوطلبان مردود آزمون دکتری این دانشگاه منتشر می شود.

مجتبی علوی فاضل سخنگو دانشگاه آزاد اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ، گفت: کارنامه داوطلبان مردود آزمون دوره دکتری دانشگاه آزاد که واجدالشرایط دعوت به مصاحبه نشدند فردا ( 10 خرداد 95) از طریق سامانه دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.com منتشر می شود.

وی با بیان اینکه در هنگام اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری، ‌افراد مردود مشخص بودند، افزود: به دلیل برگزاری آزمون کارشناسی، کارنامه این افراد منتشر نشد و به منظور رویت وضعیت پاسخ دهی فردا انتشار پیدا می کند. درکارنامه؛ نمره هر درس به تفکیک، نمره کل فرد با مقایسه آن در اولویت‌های انتخابی‌اش مشخص می شود.

علوی فاضل عنوان کرد: نمره ذکر شده در کارنامه جمع جبری پاسخ‌های درست و نادرست است یعنی هر تست صحیح یک نمره مثبت و هر سه تست نادرست، یک نمره منفی دارد. طبیعتا اگر نمره درسی منفی شود بدین معنا است که تعداد پاسخ‌های درست از نادرست کمتر بوده است.

سخنگو دانشگاه آزاد اسلامی داوطلبان مردود شده را دو دسته دانست و اظهار داشت: دسته اول کسانی هستند که علاوه بر جمع جبری صفر یا منفی نمره کل،‌ حدنصاب نمره علمی مورد نیاز رابه دست نیاورده اند.

وی افزود: دسته دوم نمره کل صفر یا منفی ندارند اما به دلیل رقابت زیاد داوطلبان تنها افرادی که نمره بالاتر داشتند به مصاحبه تخصصی دعوت شدند. 

علوی فاضل با اشاره به اینکه ظرفیت برخی رشته‌ها بخاطرعدم کسب حدنصاب نمره علمی خالی می ماند، یادآور شد: نمره مصاحبه 25 درصد و نمره آزمون کتبی 75 درصد نمره نهایی را شامل می شود و فرد براساس نمره کل نهایی است که می تواند در اولویت انتخابی‌اش قبول شود. از این رو اکنون نمی توان تعداد رشته‌هایی که ظرفیتشان خالی می ماند را عنوان کرد. 

وی گفت: هرساله درثبت نام نهایی دانشگاه آزاد با یک افت روبه‌رو می شویم چرا که داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد، همزمان داوطلب آزمون دانشگاه‌های دولتی هم هستند و اگر در دانشگاه دولتی پذیرفته شوند دیگر برای ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام کنند.

علوی فاضل افزود: این مسئله باعث می شود شاهد افت تعداد دانشجویانی باشیم که در دانشگاه ما ثبت نام می کنند و مجبور می شویم بعد از اتمام مراحل مصاحبه  طبق برآوردها ظرفیت‌های خالی را جبران کنیم.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید