انتظار درآمد یک میلیارد دلاری برای بازی محبوب کلش رویال

0

کلش رویال
کلش رویال

انتظار درآمد یک میلیارد دلاری برای بازی محبوب Clash Royale

شرکت مشهوربازی سازی Supercell که عناوینی مانند Clash of Clans و Hay Day را عرضه کرده بود به‌تازگی بازی Clash Royale را برای اندروید و iOS منتشر کرد. طبق انتظارات درآمد حاصل از این بازی برای Supercell در سال اول عرضه به یک میلیارد دلار خواهد رسید!

طبق آمار منتشر شده اخیر بازی Clash Royale موفق شده در اولین ماه عرضه خود ۸۰ میلیون دلار درآمد عاید Supercell کند. به گفته شرکت آنالیز NewZoo این مبلغ شامل ۳۰ درصد درآمدی که سوپرسل به گوگل و اپل پرداخت کرده نمی‌شود و اگر این مقدار را نیز به درآمد ابتدایی اضافه کنیم با مبلغ ۱۱۰ میلیون دلار آن هم تنها در ماه اول مواجه خواهیم شد. بازی Clash Royale کاملاً رایگان است اما خریدهای درون برنامه‌ای آن برای پیشرفت سریع‌تر ظاهراً توجه کاربران را به خود جلب کرده است. بازی کلش رویال یک بازی آنلاین استراتژی است که در آن یک قلعه اصلی و دو برج دفاعی دارید. با استفاده از اکسیرهایی که هر چند ثانیه کسب می‌کنید می‌توانید نیروهای مختلف دفاعی و هجومی را وارد زمین نبرد کنید. کسب کارت‌های مختلف و چیدمان و استراتژی مناسب آن‌ها می‌تواند در این بازی کلید موفقیت باشد.

کلش رویال
کلش رویال

بخش خرید درون برنامه‌ای این بازی برای سرعت بخشیدن به کسب کارت‌ها یا باز کردن صندوق‌هایی که از نبردها عایدتان می‌شود کمک خواهد کرد و به نظر می‌رسد بسیاری بازیکنان برای جلو افتادن از رقبا و دوستانشان اقدام به پرداخت پول در بازی کرده‌اند. همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید بیش از ۵۰ درصد از درآمد Clash Royale در پلتفرم iOS از دو کشور آمریکا و چین حاصل شده و در مجموع نیز آسیا و اقیانوسیه به همراه آمریکای شمالی و سپس اروپا منابع اصلی درآمد این بازی محسوب می‌شوند. طبق پیش‌بینی‌ها درآمد اولین سال عرضه Clash Royale به یک میلیارد دلار خواهد رسید و جالب است بدانید Clash of Clans نیز پیش از این و در سال ۲۰۱۳ توانسته بود چنین مبلغی را در سال کسب کند. در حال حاضر بازی‌های گوشی‌های هوشمند سالانه ۳۴٫۸ میلیارد دلار درآمد عاید سازندگان خود می‌کنند و به نظر می‌رسد Clash Royale می‌تواند این مبلغ را افزایش دهد.

کلش رویال
کلش رویال

خبر خوب دیگر برای سوپرسل این است که مبلغ ۱۱۰ میلیون دلار ماه گذشته شامل درآمد پلتفرم اندروید در کشور چین نمی‌شود و انتظار می‌رود این کشور نیز مبلغ قابل توجهی به درآمد کلی اضافه کند. به اعتقاد NewZoo گیم‌پلی عالی و جدید کلش رویال به همراه کاراکترهای آشنا از بازی قبلی باعث شده تا این بازی به سرعت به رتبه اول محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی در اندروید و iOS برسد. این بازی‌ها طوری طراحی شده‌اند که در مراحل ابتدایی پیشرفت سریعی داشته باشید و وقتی خوب مجذوب و معتاد (!) بازی شدید برای پیشرفت در آن دست به هرکاری بزنید؛ حتی خرج کردن پول!

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

لینک مطلب

پاسخ دهید