انتظار 3 ماهه بیماران برای پیوند کبد

0

در حال حاضر افرادی که نیاز به پیوند کبد دارند حداکثر سه ماه در لیست انتظار هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ علی جعفریان رئیس بخش پیوند کبد بیمارستان امام خمینی در سومین کنگره پیوند کبد که امروز در تالار امام برگزار شد، گفت: امروز افرادی که نیازمند پیوند کبد هستند از زمانی که معرفی می‌شوند تا زمانی که عمل پیوند انجام می‌شود حداکثر سه ماه انتظار می‌کشند. 

وی ادامه داد: این موضوع یک موفقیت بزرگ است که در کشورهای منطقه کمتر دیده می‌شود خوشبختانه فرهنگ اهدای عضو در ایران به سرعت پیشرفت کرده و در منطقه بی‌نظیر است.

 

جعفریان در خصوص متوسط میزان بقای عمر یکساله پیوند کبد در ایران عنوان کرد: متوسط بقای عمر یکساله پس از پیوند کبد حدود 90 درصد است خوشبختانه از سال 1380 که قانون مرگ مغزی و اهدای عضو تصویب شد روند پیوند کبد در کشور شتاب گرفت در حال حاضر بخش کبد بیمارستان امام خمینی سالانه 100 پیوند کبد انجام می‌دهد و مجموع پیوند‌های کبد این بیمارستان به 400 عدد رسیده است. 

وی اضافه کرد: بیمارستان امام خمینی و بیمارستان نمازی شیراز جزو 5 مرکز اصلی منطقه هستند خوشحالم که اعلام کنم تا کنون برای انجام پیوند کبد در بیمارستان امام خمینی هیچ هزینه‌ای دریافت نشده است.

رئیس بخش کبد بیمارستان امام خمینی در خصوص هزینه پیوند کبد اظهار کرد: در آمریکا هزینه پیوند کبد حدود 100 تا 150 دلار است که این رقم در ایران تنها 100 تا 200 میلیون تومان با توجه به شرایط بیمار می‌باشد. 

ایران جزو معدود کشورهایی است که در آن وزارت بهداشت کلیه هزینه لازم برای پیوند کبد را تقبل کرده است. در حال حاضر بیمه‌ها هیچ هزینه ای برای بستری پرداخت نمی‌کنند.

وی در خصوص کمبود داروهای پیوند کبد گفت: کمبود دارو برای این بیماران به صورت مقطعی و در زمان تحریم بوده است خوشبختانه در حال حاضر عمده  داروهای مورد نیاز در دسترس قرار دارد. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید