انتقاد یک مدیر فرهنگی به رفتار تبعیض آمیز برخی افراد در قبال کشته شدگان حوادث تروریستی لبنان و فرانسه

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، متن این یادداشت به شرح ذیل است:

وقتي همه خوابيم

١-يكي از پيامد هاي زندگي در دهكده جهاني هم اينست كه نميتوان فجايع انساني را  به يك كشور و يا جغرافياي خاص محدود كرد. اگر نا أمني و خشونت و تروريسم در يك گوشه جهان بوجود بيايد ، همه جهان بايد براي از بين بردن ان تلاش كنند و در غير اينصورت دور از انتظار نيست كه دامنه اين خشونت ها هزاران كيلومتر ان طرف تر مثلا در يك شب كه خيلي ها ممكن است در خواب باشند به كافه رستوراني در پاريس زيبا و دوست داشتني  هم برسد . 
٢- كشورهاي غربي  متاسفانه به طور مستقيم و غير مستقيم در ايجاد و گسترش گروه تروريستي داعش شريك بوده اند ، حد اقل اينكه سال هاست از عربستان سعودي كه بزرگترين حامي القاعده و داعش بوده است حمايت هاي بي چون و چرا كرده اند . حكومت ديكتاتوري كه بويي از دموكراسي مد نظر غربي ها نبرده، اعتراض هاي اكثريت مردم بحرين را به خاك و خون ميكشد، هزاران زن و كودك بي گناه يمني را  وقتي در خواب ناز هستند ، به كام مرگ فرستاده است و ده ها جنايت انساني كه در اين سال ها انجام داده ، چرا بايد هميشه مورد حمايت كشورهاي غربي باشد؟؟ 

٣- رسانه هاي غربي  از جمله بي بي سي در پنج سال گذشته از إطلاق صفت تروريست به گروه داعش خود داري ميكردند و اين گروه تروريست را با عنوان گروه دولت اسلامي عراق و شام نام ميبردند و حالا تازه پس از عمليات تروريستي داعش در پاريس يادشان افتاده كه اين گروه تروريستي داعش است !! همان گروهي كه سال هاست وحشيانه ترين جنايات بشري را در سوريه انجام ميداد ، وقتي همه جهانيان و مدافعان حقوق بشر خود را به خواب زده بودند.
٤-اين كه ،دختران و پسران پاريسي در يك سالن كنسرت موسيقي و در كمال صلح و صفا بدون دليل توسط يك عمليات وحشيانه تروريستي كشته شوند بسيار دردناك است و همه كساني  كه بويي از انسانيت برده اند بايد از اين فاجعه انساني دلشان به درد بيايد و قابل فهم است كه جامعه هنري ما و جوانان عزيز ايران هم خواب به چشمانشان نيايد  و برخي از ايشان شب را بيدار در كنار سفارت فرانسه در تهران به صبح برسانند ، اما انسان دوستي  إيجاب ميكند ميان كشته هاي حوادث تروريستي مشابه تبعيض قائل نشويم ،  با همه اسيب ديدگان اين ترور هاي كور شبانه ، از جمله كودكان و زنان لبناني  و عراقي و سوري و … در همه جاي جهان از هر دين و مسلك  ، احساس همدردي كنيم و پيام تسليتي بدهيم ، حد اقل وقتي از خواب بيدار شديم.!!

پاسخ دهید