انتقال بانک مرکزی به عدن مغایر با قوانین بین‎المللی است

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛ «هیات شرکت‎کننده صنعاء در مذاکرات کویت اعلام کرد که تصمیم دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری این کشور در خصوص انتقال بانک مرکزی از صنعاء به عدن، «اقدامی یکجانبه» است و با توجه به توافق دو طرف مذاکره کننده در کویت با قوانین بین المللی تعارض دارد.

عربستان سعودی که طی 18 ماه جنگ علیه یمن به اهداف خود نرسیده است، اکنون با طرح انتقال بانک مرکزی به عدن وارد قصد دارد این ناکامی را جبران کند.

یمن همزمان با حمله نظامی عربستان تحریم اقتصادی شد تا بدین ترتیب عربستان بتواند جلوی ورود مواد غذایی، دارو و دیگر تولیدات یمن و نیازهای اساسی مردم این کشور را بگیرد.

به گزارش المیادین، هیات صنعاء در ادامه به تهدید عربستان در ممانعت از بازگشت هیات ملی یمن به این کشور جنگ‌زده و سرنگونی هواپیمای حامل این هیات اشاره کرد و افزود: ممنوعیت پرواز و بستن فرودگاه بین المللی صنعاء باعث شد که هزاران نفر از بیماران و شهروندان و دانشجویان یمنی نتوانند به کشورشان بازگردند.

هیات صنعاء در بیانیه ای که امروز (یکشنبه) منتشر کرده است، تشدید حملات نظامی عربستان علیه مردم یمن و «کشتار وحشیانه و جنایات جنگی دشمن» را محکوم کرد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید