انجام 12 عمل جراحی چشم توسط وزیر بهداشت در منطقه محروم آبادان

0

وزیر بهداشت در سفر امروز خود به آبادان در روستای ابوشانک 12 عمل جراحی چشم انجام داد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ در حاشیه طرح نورآوران سلامت دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی کشور با حضور در مرکز نورآوران سلامت روستای ابوشانک توابع آبادان طی بازدید از این مرکز پزشکی با استقبال فراوان اهالی این دیار قرار گرفته و با ذوق و شوق دو چندان به اتاق عمل جراحی رفته و بعد از معاینه بیماران چشمی اقدام به عمل جراحی کرد.

در این منطقه تعداد 5 هزار و 718 نفر که دچار مشکلات چشمی بوده با مراجعه به این مرکز درمانشان تکمیل شده است و پزشکان متعهد و معتقد مرکز نورآوران سلامت بعد از ویزیت و عمل جراحی تا پایان دوران نقاهت بیمار افراد را همراهی می‌کنند و این مراحل تا بهبودی کامل بیماران صورت می‌گیرد.

قاضی زاده هاشمی پس از معاینه چشم بیماران، آنانی را که نیازمند جراحی بودند روانه اتاق عمل کرد و به جراحی چشم آنان پرداخت تا از آسیب های بیشتر بیماری جلوگیری کند و تا کنون12 جراحی چشم در این منطقه انجام داده است.

مردم اهالی این منطقه صبحگاه با حضور در این مرکز آمده و با معاینه اولیه این عزیزان به وسیله پزشکان متخصص این مرکز پرونده درمانی‌شان کامل می‌شود.

بر اساس این گزارش در این دیار تعداد 2 هزار و 720 نفر به مشکلات دهان و دندانشان رسیدگی شد و همه مراحل درمان تحت پزشکان متعهد این مرکز به خوبی انجام شد و این بیماران رضایت قلبی واقعی از عملکرد و اخلاق پزشکان نورآوران سلامت ابراز داشتند.

در مرکز نورآوران سلامت ابوشانک 280 عمل جراحی انجام شده است و 180 نفر با تکمیل پرونده پزشکی‌شان در نوبت عمل قرار دارند.

در منطقه روستای ابوشانک توابع آبادان در حدود 5 هزار و 800 نفر هنوز معاینه نشده و پرونده پزشکی‌شان تشکیل نشده است.

شایان ذکر است در هنگام ورود وزیر به این مرکز مردم بسیاری از اهالی این روستا و همچنین مناطق دیگر استقبال بسیار چشمگیری از وزیر داشته و از خدمات بسیار ارزشمند ایشان تجلیل و تشکر ویژه‌ای کردند.

طی صحبتی که با بیماران این مرکز انجام شد این عزیزان این مطلب را به فراوانی ذکر می‌کردند که اگر پزشکان نورآوران سلامت نبودند ما شاید رنگ پزشک متخصص را ندیده و چشم‌مان را عمل جراحی نمی‌کردیم.

در این مرکز پزشکان متخصصی از سراسر کشور به دور هم جمع شدند و آن چیزی که سبب قوت قلب پزشکان بوده دعای خیر افراد بیمار است و به قول خود پزشکان این کار یک کار ارزشی است و تا آخر عمر باقیات و صالحات برای ما می‌گذارد و به همین خاطر خانواده‌های این پزشکان با خوشحالی و آغوش باز از این مسئله استقبال می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید